Browse By

Advertising

Во соблекувалната на Манчестер Јунајтед, Погба ја предводеше веселбата за смената на Мурињо

Англиските медиуми откриваат нови детали од соблекувалната на Манчестер по смената на Жозе Мурињо од менаџерската клупа. Тој среќно им даваше на своите соиграчи ,,дај петка‘‘ откако од главниот оперативец на клубот Ед Вудворд дозна за смената на Мурињо.Играчот од средниот ред не го криеше задоволството од одлуката на клубот, поради смената на тренерот со кои беа во затегнати односи. Погба ја објави оваа слика на инстаграм каде ,,иронично‘‘ се смешка, но набрзо ја повлече, но сепак предизвика бурни реакции во јавноста.