Browse By

Advertising

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019:Свежа енергија влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци

Од денес Месечината е во Овен, свежа енергија како буица влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци. Времето зад празниците е зад нас, да уживаме во потсетувањата и вредно да работиме на новите потези на почетокот на Новата година, да започнеме во вистински стил, а планетите како и секогаш ќе ни помогнат во многу нешта.
Ви посакуваме пријатен ден!

Овен
Работа
Избегнувајте заострен конфликт со соработниците или со лице кое ве поврзува со одредени услови. Не можете сите да се согласите, но не треба да ја игнорирате позитивната страна на партнерството или улогата што ја играат одредени соработници.
Љубов
Ви треба некоја искрена поддршка или лице со кое можете да изградите чувство на доверба и емоционална блискост. Внимателно изберете друштво за интимна доверба.
Здравје
Размислете за лесна исхрана, избегнувајте нездрава исхрана.

Бик
Работа
Без ваша волја, сте се вплеткале во различни деловни ситуации, а сега барате добар излез или некое практично решение. Чувајте ја присебноста на духот, секој проблем има потенцијално добро решение, под услов да прифатите нечиј совет и позитивно влијание.
Љубов
Избегнувајте ривалски односи или ненадејни испади на љубомора на состанокот со блиска личност. Некој има се поголемо влијание врз вашето емотивно расположение.
Здравје
Ќе ви годи пауза или релаксација.

Близнаци
Работа
Вашата деловна стратегија не остава доволно убедлив впечаток на одредени соработници или на “влијателна” личност. Ви преостанува да прифатите компромисно решение. Постапете по вашата совест.
Љубов
Нема причина да го прикривате расположението пред лице кое добро ве познава, потребна ви е нечија искрена поддршка. Со потиснување на чувствата, само поттикнувате уште поголема напнатост.
Здравје
Ќе почувствувајте психолошко ослободување по искрен разговор.

Рак
Работа
Договор со едно лице ве обврзува на одредена дискреција. Сепак, имате различни идеи, па затоа ја одбивате подредената улога во деловно-финансиската соработка. Размислете внимателно пред да го повлечете новиот потег.
Љубов
Партнерот делува незадоволен и мрзоволно коментира за вашите барања. Понекогаш сакате повеќе отколку што можете, поправете ги вашите критериуми.
Здравје
Избегнувајте различни видови “претерувања” или неумереност.

Лав
Работа
Понекогаш е тешко да се признае личен пораз пред соработниците, но на ваков начин добивате нова можност да ги реализирате вашите намери. Вашите идеи можеби нема да можат да се остварат во реалноста и без нечие практично водство и поддршка.
Љубов
Анализирајте ги внимателно новите пораки што ги добивате од некој близок. Не игнорирајте некој збор или емоционално предупредување, само затоа што не ви се допаѓа она што го слушате.
Здравје
Забавувајте го забрзаниот ритам, ќе се чувствувате опуштено.

Девица
Работа
Ако сте премногу ентузијасти за улогата на критичарите “на должност”, исто така треба да се соочите со некои негативни реакции од вашите соработници. Не можете секогаш да влијаете на нечие размислување или однесување, прифатете ги вистинските можности.
Љубов
Избегнувајте ситуации кои дејствуваат премногу провокативно или личност која не одговара на вашите емотивни афинитети. Мора да имате доза на самоконтрола и претпазливост.
Здравје
Ќе ви годи некоја забава, опуштете се.

Терезија
Работа
Во средба со соработниците, постапувајте промислено и барајте повеќе практични решенија за заедничките дилеми. Немојте да бидете премногу нападни, нека ви кажат другите за вашите способности или за вашата корист.
Љубов
Покажете великодушност пред некој близок. Избегнувајте ривалство или “љубовни провокации” што непотребно ќе ве раздели. Дури и кога мислите поинаку, тоа не треба да води кон конфликт.
Здравје
Важно е да чувствувате позитивна инспирација и креативна енергија.

Скорпија
Работа
Не заборавајте добро да ја направите вашата домашна задача кога станува збор за деловни зделки. Чекај го вистинскиот момент.
Љубов
Домашните (не)прилики во голема мера ќе го интензивираат односот со некој близок. Може да има повеќе кавги со членовите на семејството. Ќе мора да бидете оној кој ќе ја смири ситуацијата што е доста тешко со вашиот темперамент.
Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец
Работа
Доколку вашите чувствувасе пред арзумот, тогаш сигурно постои некоја добра причина за тоа. Контактирајте со лице кое ве поттикнува да се изразите креативно или на вашето добро расположение, комбинирајте ги вашите деловни интереси.
Љубов
Чувствувате зголемен емотивен ентузијазам во нечие друштво и ви годи новата улога. Понекогаш и оние “чудесни желби” можат да се остварат, важно е да се нарекуваат работите со “вистинско име”.
Здравје
Вие сте во одлична психо-физичка форма.

Јарец
Работа
Момент е за забрзување на некои бизнис-финансиски аранжмани. Непотребно ја одложувате ситуацијата што почнува да го нарушува продолжувањето на деловната соработка. Има настани кои немаат големо влијание, некој друг има извршна моќ и правила.
Љубов
Треба да се однесувате релаксирано пред блиска личност за подобро разбирање. Дозволете му на вашиот партнер да има поголема улога во близок контакт.
Здравје
Бидете разумни, опуштете се.

Водолија
Работа
Важно е да останете доследни во вашите намери, околината има доволно интерес да ги поддржи вашите бизнис идеи. Обидете се да ги претставите вашите способности во одбраното друштво и на соодветен начин.
Љубов
Контактирајте со лице кое ви дава креативна инспирација и емоционално задоволство. За среќа, вие сте во позиција да го поврзете убаво и корисно во различни насоки.
Здравје
Доброто друштво позитивно делува на вашето расположение и креативно изразување.

Риби
Работа
Нема потреба на деловните состаноци да се однесувате лекомислено, бидејќи информациите и ветувањата што ги добивате не претставуваат гаранција за добивка. Ако имате добри идеи, проверете го нивниот одек во кругот на соработниците.
Љубов
Бидете сигурни дека се однесувате занесно или “неодоливо” во друштво на блиска личност. Наведете го вашиот партнер на вашиот “љубовен избор”. Навистина, секогаш постои начин да се добие она што го сакате.
ЗДРАВЈЕ