Browse By

Advertising

Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник Црвена Звезда. Херој на мечот беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.
Ги издвојуваме двата гола за да ја видите нивната атрактивност.

Ова беше вториот гол постигнат од речиси 30 метри, а стрелецот беше Милан Павков. Постарите генерации на Црвена Звезда денес можеа да се потсетат на таа Звезда од најдобрите времиња. Мечот заврши со 2-0 во корист на домаќините. Погледнете го и првиот гол кој беше од корнер.