Browse By

Advertising

Затоа е повеќе од човек! Вакво чудо може да изведе само капитенот Лазаров (Видео)

Капитенот Кире Лазаров мечот со Русија вчера го заврши со 9 погодоци и беше најефикасен во нашата репрезентација.

Тој постигна еден од најатрактивни голови на оваа средба, кога во самиот финиш од средбата, успеа да го лобува русикиот голман Олег Грамс од седум метри.

По овој потег, Лазаров и гоманот си пружија рака прекрасен гест: