Browse By

Advertising

Сега живее во фавела и се бања во корито, а беше еден од најдобрите светски фудбалери!

Адриано Леите Рибеиро беше еден од најбогатите и најуспешните играчи во светот, а денес живее во фавела (дива населба, каде што живеат сиромашни), каде што израснал, а судејќи според фотографиите на Инстаграм, се бања во корито.

Тој израснал во тешка сиромаштија во фавелите на Рио де Жанеиро, а фудбал почнал да игра од мали нозе. Со текот на времето, тој се проби до најдобрите светски клубови. На врвот на популарноста, го доби прекарот Император. Се чинеше дека само небото му е лимит, но смртта на неговиот татко, сè промени.

Алмир Леит Рибеиро изненада починал кога имал само 44 години. Бидејќи тој и Адријано секогаш биле блиски, неговата смрт тешко го погоди младиот фудбалер.
По осум години, Интер му го откажа договорот, па се врати во Бразил. Играше за уште неколку клубови, но старата слава никогаш не ја врати.

„По смртта на татко ми, паднав во депресија. Бев среќен само додека пиев и не престанував. Излегував секоја ноќ и пиев се што ми дојде при рака: вино, виски, пиво, многу пиво. Доаѓав на тренинзи пијан и не можев да играм, па ќе ме испратеа да се наспијам, а на новинарите им велеа дека имам проблеми со мускулите. Како што не престанував да пијам, ситуацијата се влоши и морав да го напуштам Интер”, изјави Адриано за едно интервју. Преземено од :https://kurir.mk/

View this post on Instagram

Que coisa maravilhosa rs

A post shared by Adriano imperador (@adrianoimperador) on