Browse By

Advertising

Џенова на македонски јазик му го честира роденденот на Пандев (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев денеска полни 35 години.
Нашиот репрезентативец ужива големо почитување во тимот во кој настапува, а денес тоа беше искажано и преку честитката на социјалните мрежи. Потег за почитување секоја чест за италијанскиот клуб.
Имено, италијанскиот клуб Џенова му го честиташе роденденот на Пандев и тоа го направи на македонски јазик.