Browse By

Advertising

Daily Archives: December 28, 2017

Македонски ловџии со големо срце – Природата е дар кој мора да се почитува!

Kире Кироски и неговиот другар ловџија нашле 8 мали диви прасиња на падините на Бушава Планина и направиле добро дело. За разлика од некои лоши примери на ловџии кои би ги убиле, овие двајца се со ГОЛЕМО СРЦЕ и прасињата ги пуштиле. Како нешто што

Заживување на еден од омилените објекти на скопјани – „Размрдај го ГТЦ“

Почитувани Со особена чест сакаме да Ви го најавиме почетокот на она што планираме да значи заживување на еден од омилените објекти на скопјани. Имено, на 28ми, 29ти и 30ти Декември ќе се одржи хепенинг под наслов “Размрдај го ГТЦ”, на кој ќе настапат некои

Македонија : Земја на зимските убавини

Земја на зимските убавини да тоа е нашата Македонија татковина изобилува со бројни природни убавини , пишуваат странските портали . Во многу делови од Македонија природата не ја штедела својата дарежливост, исцртала единствени и уникатни пејзажи, подигнала грандиозни планини, оформила длабоки и чисти реки и

„Неуспешниот крал “на рокенролот – Jerry lee lewis

Поттекнува од Лузиана место каде што повеќето луѓе се црнци , премногу добро ја анализира нивната  музика којa во тоа време е забранета во делови на Америка . Џери  успева во 1957 со песната „Whole Lotta Shakin’ Goin’ On“  која е хит низ цел свет

Камерите поставени по булеварите ги санкционираат вашите грешки во собраќајот

Секоја минута по две лица умираат во сообраќајна незгода, годишно повеќе од еден милион лица животот го губат во сообраќајни несреќи, 50 милиони се повредени, па може да се заклучи дека најголемиот убиец на 21 век е брзото и несовесно управување на возилото, пишува Вечер.

Најзгодните доктори на светот

Докторите ја имаат една од најблагородните професии на светот. Секојдневно спасуваат безброј животи, ни помагаат полесно да оздравиме и ни кажуваат како правилно да водиме сметка за здравјето. Сепак понекогаш нивното знаење и искуство не се единствените работи на кои им се воодушевуваме. Ако влезете