Browse By

Advertising

Monthly Archives: April 2018

Добар ден “големи луге” вие кои повикувате на војна

Влатко Каровски на неговиот фб статус напиша : Добар ден “големи луге” вие кои секојдневно и јавно повикувате на војна, најискрено ви посакувам сите до еден да си ја исполните три месечната граѓанска, патриотска обврска кон својата татковина. Да доживеете смартфонот да ви го заменат

Мали прасенца на патот кон Маврово – Ростуше прекрасна глетка

Погледнете го ова видео на кое сличаен минувач на пат кон Маврово-Ростуше низ националниот парк ќе види еден куп малецки прасенца. Човекот културно ќе ги пропушти заедно со нивните мајки. Гледката е навистина прекрасна и треба да се погледне. Ретко е да забележиме вакви прасенца

Batman vs Djani

Сцената на која се монтираат секакви гласови, овој пат ние го направивме малце поинакво сценариото. Дечкото кој ги работи видеата е тежок шабан , и не пробувајте да му замерите се труди навистина. Гледајте како Џани популарниот српски пејач или кралот на „Шабанеријата“ во кратки

5те најлуди македонски запросувања

Кога станува збор за запросување мислам дека сме генијална нација, секогаш знаеме добро да ги изненадиме партнерите .За вас склопивме 5 запросувања на најлудите места-начини за кои ќе останат во сеќавање низ целиот брачен живот.Запросувањето е толку често што да застанете да заврзете патика слушате

Ќе застанам на трибина, заборавам на сите проблеми, ќе извикам силно: ВАРДАРЕ!

Уххх каква енергија, не може никој да биде во наша крв да го осети тој жар кога се навива за нешто што се нарекува ВАРДАР, нешто за кое живееме.Стојам и 10 000 луѓе пејат во еден глас „Ја излези Ѓурѓо“ па тоа е Македончето, за

Информација за посетителите за мечот Вардар – Кил: Посебни и засилени мерки за безбедност!

За натпреварот меѓу Вардар и Кил што е закажан за во недела, 29 април 2018 година ќе има посебни и засилени безбедносни мерки. Поради тоа се молат сите наши навивачи кои имаат билети за натпреварот да пристигнат навреме во салата, за да ги завземат своите

Како реагираат Американци кога за прв пат ќе пробаат македонско јадење?

Македоснката кујна за нас е најдобрата, но као на истата реагираат Американци? Невладината организација „Link Across Macedonia”, направи експеримент и на Американци за првпат им даде да пробаат дел од најпознатите македонски рецепти како сарма, кукурек, шопска салата, слатко од смоква, тавче гравче, ајвар, пастрмајлија,

Хуманитарен Ракометен Натпревар За Мила!

На ден 06.05.2018(Недела) во 15:30ч. во спортската сала Форца ќе се одигра хуманитарен натпревар за малата Мила која боледува од тешка болест на мозокот. Влезот ќе биде слободен, а на врата ќе има кутија за донации. Се покануваат сите хумани луѓе да помогнат со цел

Овци пасат во центарот на Скопје (Фото)

„Урбан парк” се наоѓа на улица „Јордан Мијалков”, спроти Геолошкиот завод и е на оддалеченост од стотина метри од плоштадот. Тој е целосно уништен, сега гледаме дека е претворен и во место за пасење на овци.Веќе една година наназад овој парк се уништува, скршена е

Популарна игрица која го има прекарот – „Потрес на мозок“

Ау ова мора да боли , за играта потребно еден пар чик куманово зошто потешки се и имаат појака гума кога ќе удрите да се гледаат промените, потребно е тројца најнездрави пријатели и шише се разбира.Ова повеќе изгледа како некоја реклама на пума влечки по