Browse By

Advertising

Monthly Archives: May 2018

„Абе брат ме забораивте ?“ со нов видео хит

Го освои интернетот со 454 000 прегледи на Јутјуб цела нација го знае „абе брат кај си ме забораивте“. Денеска забележавме дека има ново видео каде што се откажува од мајка му дефинитивно и ова видео е вирално со 124 000 прегледи за помалце од

За само неколку часа успеавме да го најдеме изгубеното девојче

Успеавме да го најдеме девојчето кое беше пријавено за изчезнато, за само неколку часа моќта на социјалните мрежи и нашите прекрасни луѓе кои учествуваа во сето ова само со споделување успеавме да го најдеме изчезнатото девојче кое беше пронајдено во Куманово .Браво хумани луѓе, по

Кинески полицаец објаснува како да се одбраните од напаѓач

Вака се учи одбранбени техники сите треба да го користат неоговиот принцип на самоодбрана дефинитивно најдобриот потег кој секој треба да го практикува и ако не сте полицаец ова е самоодбрана која ќе ви користи 🙂

Фудбалски тим од Виетнам со дресови од „Hello Kitty“ го победи интернетот

На турнир во Тајланд, каде што се собраа неколку азиски фудбалски тимови, вклучувајќи ги Тајланд, Иран, Виетнам, Кина и Лаос, виетнамскиот тим направи име за себе дефинитивно . Сите членови на тимот гордо носеа слатка розова маичка (зелена за чуварот) украсена со Hello Kitty, познатата

Руски Боинг 737 кружи околу Крушево

Секогаш се случува да во моментот пилотите ја сменат нивната телеметрија на движење не е чудно што овој авион врти во небото на Крушево туку што нема крајна дестинација.Тоа е она што е интересно но можеби летот е презакажан поради временските услови во кратки црти

Сестрите Марија и Магдалена се поим за мотивиција, тие ја доминираа спартанската трка

Од 150 натпреварувачи низ цел свет кои се пријавуваат на Спартанската трка која е екстремен тест на издржливост како и физички така и психички.Сестрите Марија Гавриловска и Магдалена Гавриловска од овие 150 натпреварувачи завршија на 7то и 8то место каде што ја доминираа на еден

Вест на денот : Тинејџер ги тужи неговите родители зошто му го дале името „Gaylord“

17-годишно момче од Мисури започна граѓанска тужба против неговите родители поради тоа што му го дале името Gaylord како дете, име кое, наводно, предизвикало него да страда од многу потсмев, па дури и сериозно малтретирање. Gaylord означува „Крал на хомосексуалците“ по оваа логика името е

Зошто Чаир е поразлично место од сите други ?

Општина Чаир место каде што се спојуваат повеќе етнички припадности и каде што екстремното е секогаш нормално. Тука правилата важат само за тие што не живеат во Чаир, место каде што улицата има свој факултет, место каде што се учат работи како одбранбени техники, превари,

Парискиот херој се искачи цели 4 спрата за да спаси мало дете

„Парискиот херој“ кој спаси дете качувајки се 4 ката во воздух е дневна тема на сите портали и големо хумано дело од страна на дечкото кој потекнува од Африка .Секоја чест за овој гест погледнете го видеото ова е навистина правиот херој :