Browse By

Advertising

Monthly Archives: June 2018

Специјалци ќе работат како полицајци, зошто се бунтувале за одлука на МВР

МВР се реваншира на припадници од Единицата за специјални задачи со 18 решенија со кои прави нивна прераспределба на пониски работни места, тврдат извори од МВР за “А1он”. Причината за овој чекор на МВР е бидејќи тие реагирале на одлуката за заменик командир во ЕСЗ

Полицаецот доби малку непријатно изненадување при претресот (Видео)

Каква легенда хаха дефинитивно овој човек заслужува оскар полицаецот доби незгодно изненадување кога му го крена мантилот на дечкото.Иако во Русија се оддржува светско првенство во Фудбал навивачите доаѓаат со секакви транспаренти , која може да ве изненади и да ве насмее исто како овој

Најдобрите твитови – „Влеговме во НАТО“

Твитерџиите се дефинитивно луди, без навреда ама такви сте затоа ве сакаме… Денеска тема на на заебанции е сликата со погледот кон НАТО на кој премиерот Зоран Заев ја објави на неговиот твитер и … тука почна се, искочија 20 фотомонтажи со сликата на која

Моќта на природата, како изгледа една бура ? (Видео)

Снимката е прекрасна, снимано за неколку часа од прилика, облакот буквално се “се испразнува“ низ планината природата е чудна и интересно изгледа низ објективот на човекот кој го снима сето ова од далеку. Деновиве низ Македонија има екстремни дождови, па бурата над градовите би изгледала

Петковска: Вака се навива! Makedonija yo te quierooo! (Видео)

Македонската женска ракометна репрезентација се пласираше во полуфиналето на Медитеранските игри 2018 кои се одржуваат во Тарагона, Шпанија.Ракометарките на Македонија во последниот натпревар во Групата Б, со резултат 26:21 го победија Египет и со три победи од четири натпревари се квалификуваа меѓу четирите најдобри репрезентации.

Приказната за бабичката со цвеќиња ќе ви го стопи срцето

Tешко е на вакво време да бидеш по цел на отворено и така се бориш за својата егзистенција и своето парче леб. Има луѓе кои имаат здраво и среќно семејство, но за жал има и такви со чии животи судбината си поиграла на лош и

За викенд температурата ќе биде 30 степени , 15 во сабота, 15 во недела

Дефинитивно еден од појаките статуси за времето иако периодов е “зима“, и тоа како “зимата“ некои луѓе ги натера да добијат инспирација за правење слики и твитање и вакви смешни статуси .. Погледнете и ја вчерашната статија каде ги сортиравме за вас најдобрите статуси за

„Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку“

-Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку – биле зборовите на шест годишната Моника, кои што при секоја средба во домот за деца ,,11Октомври’’ во Скопје и ги кажувала на својата мајка Драгица. Освен Моника, во домот е сместен и Христијан,

Да се потсетиме на легендата Благојчо од Каменица

Легендарниот Благојчо од Каменица во квизот Арена дефинитивно ги има сите одговори на нашите прашања оваа легенда која беше во квизот Арена го освои интернетот со неговото гостување .Видеото ќе ви го крене расположението на ниво Благојче во 2015 собра околу 500 000 гледачи на

Ќе се урива дел од кафе-барот „Бастион“ , вработените со шампањ ги “поздравија“

Дивото градилиште на угостителскиот објект „Бастион“, кој се наоѓа на улицата „Аминта Трети“ (поранешна „Ленинова“) во Дебар Маало, ќе се затвори, соопштија од Општина Центар. Од Општината информираат дека на 9 февруари, годинава, нивен овластен градежен инспектор донел решение со кое се наредува на инвеститорот