Browse By

Advertising

Monthly Archives: June 2018

Целиот свет го трола Нејмар и неговиот драматичен пад (ВИДЕО)

Откако вчера Нејмар имаше драматичен пад за време на мечот против Србија, тој стана интернет сензација.Познато е дека Бразилецот добро знае да одглуми, а овој пат поради лошата глума и целиот свет започна да го трола фудбалерот.„Тој е вентилатор од 222 милиони евра“, „добро утро

Урнебесно видео: Полицајци во акција …

Фчерашни Новости во една стара епизода со неверојатно видео со хулигани кои садат дрва кое ќе ве насмее до солзи. Фчерашни новости се еден нов проект на познатиот македонски комичар Бранко Огњановски попознат како Миле Паника. Нивните емисии изминаиов период добиваа се поголема популарност. Погледнете

Урнебесно ВИДЕО на К-15: За американците си или за русите?

Многу луѓе во Макаедонија викаа дека К-15 се секогаш пред времето, нивните сатирични скечови ненкако потајно секогаш ја предвидуваа иднината на Македонија. К-15 на големо разочарување на обожавателите долго време веќе не постојат, но нивните скечеви сеуште уриваат рекорди на социјалните мрежи. Ние го избравме

Урнебесна комедија на СОЛЗА И СМЕА – “Проблем” Нашата љубовница е трудна… (ВИДЕО)

Фчерашни Новости во една стара епизода со неверојатно видео со хулигани кои садат дрва кое ќе ве насмее до солзи. Фчерашни новости се еден нов проект на познатиот македонски комичар Бранко Огњановски попознат како Миле Паника. Нивните емисии изминаиов период добиваа се поголема популарност. Погледнете

Македонските специјални единици на обука за алпинизам (Видео)

Македонските специјални единици во месец јуни имаа обука за алпинизам во кризни ситуации спроведена во соработка со Амбасадата на Република Франција во Република Македонија, а реализирана од страна на двајца инструктори oд Националниот центар за обука за алпинизам и помош во склоп на Републиканските компании

Што се случува кога механичар ќе отвори берберница ?

Ви звучи лудо ? Механичар да отвори берберница погогледнете го видеото ќе ви стане јасно за што се работи. Со посебен алат се грижи овој бербер за неговите муштерии кој доаѓат да се подстрижат има луди видеа низ интернетот ама ова дефинитивно е едно од

Марадона “настина“ на натпреварот против Нигерија-Аргентина

Познатиот аргетински репрезентативец “настина“ како што пишува Трол Фудбал но тоа е секако сарказам.Марадона на неколку наврати пронајден е во неговиот хотел предозиран од кокаин и лекарскиот тим не е прв пат да го спасува. Марадона ги провоцираше Нигерските навивачи покажувајќи среден прст кон нив

Дајте друго име смрзнавме ! – Најдобрите твитови за името

Што е ладно а ? Северна Македонија дефинитивно стапи во функција кога температурите низ Македонија паднаа и не видовме ни еден ден од летово топол , само врнежи полека наликуваме на Лондон но само по временски одлики.За вас сортиравме интересни твитови по името Северна Македонија

Одстранети тезги со лубеници низ Градот Скопје

Околу оваа објава на Градот Скопје има многу критики кои се прецизно насочени кон тоа дека не се секаде рамноправни за оваа одлука . Во повеќе делови низ градот има многу диви тезги кои секојдневно заработуваат, дури вчера се забележаа и на автопатот Скопје –

Кристијан на Тоше порасна, денес е студент по музика

За внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески, се пишуваше уште додека Тоше беше жив, и сите велеа е талентиран исто како и неговиот сега веќе починат вујко. Кристијан секогаш велел дека Тоше е негови и дека и тој сака да пее. Кристијан денеска има 20