Browse By

Advertising

Monthly Archives: July 2018

Сонувал чуден сон: Ја раскопал дневната соба, а под каучот нашол мистериозна дупка (ФОТО+ВИДЕО)

Овој пензионер од англискиот место Плимут не копа дупка во својот двор, ниту на ливада, туку во дневната соба од својата куќа.Кога една ноќ сонувал богатство во својата куќа, мажот зел копач и лопата во раце и набрзо под софата открил затрупан бунар. Нацртите покажуваат

Ја изгуби битката со тешката болест, но остави траг во бескрајот -Оливер Драгојевиќ

Легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ почина денеска во пет часот во Сплитската болница на 71 година, една година по дијагностицирањето на ракот, објавува хрватскиот сајт 24.Х.Р. Драгојевиќ е легенда на српската музичка сцена, која почина  една година по неговата дијагностицирана пневмонија. Додека се лечи на хемотерапија,

Интервју со двете храбри девојки Драгана и Елена – Илинденски марш 2018

Илинденски марш се оддржува секоја година но оваа година има две девојки кои ќе го разубават овој марш ние успеавме да им поставиме неколку прашања на кои добивме прекрасни одговори : Како е чувствотот да се биде дел од коњаницата која на 2-ри август во

Џенова на македонски јазик му го честира роденденот на Пандев (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев денеска полни 35 години. Нашиот репрезентативец ужива големо почитување во тимот во кој настапува, а денес тоа беше искажано и преку честитката на социјалните мрежи. Потег за почитување секоја чест за италијанскиот клуб. Имено, италијанскиот клуб Џенова му го честиташе

ВИДЕО: Човек за прв пат полета без крила

Некогашниот трговец Ричард Браунинг, пронаоѓач и основач на стартап компанијата „Гравити индустриз“ демонстрираше неверојатна способност на својот производ – летачко одело на млазен погон. Оделото се состои од делови направени со технологијата на 3D принтање, а го покренуваат пет млазни поставени на рацете и грбот

ВИДЕО кое ќе ве пресмее: Неспособен маж кој се труди да усиса

Eдно од најпопуларните видеа на социјалните мрежи монетално. Еден маж се обидува да усиса, но главниот проблем е како да ја вклучи правосмукалката. Погледнете го видеото ќе се згазите од смеење, човекот мисли дека тоа е мото-култиватор.  ВИДЕО кое ќе ве пресмее: Неспособен маж кој

Зошто луѓето се плашат од вас, според хороскопскиот знак?

Дали сте се нашле во ситуација кога чувствувате дека луѓето се плашат од вас? Која ваша карактерна црта предизвикува немир во нив? Дали оддавате слика на премногу совршена личност или пак имате огромна страст за ставовите што ги браните во животот, што тоа предизвикува несигурност

Скопјанецот кој ја исклучи струјата и го спаси Скопје од пожари во 1963 година

Пет минути по земјотресот целиот град останал без струја, а поради старата инсталација се опожариле само Учителската школа и Педагошката академија. За повеќето скопјани Велин Јорданов е непознат и не чуле дека тој е човекот што во мугрите на 26 јули ги исклучил главните прекинувачи

Како изгледа еден тренинг на малезиските специјални служби ?

Елитните специјални сили се едни од најдобри тренираните и најзастрашувачките единици со кои може да се пофали една држава. Тие одат каде другите војници не можат, елиминирајќи ги заканите и метите.Анти-терористичката единица се состои од 200 силни членови со специјален тренинг за заложнички ситуации и

Со децата во раце пливале 3 километри, бегајќи од неподносливата жештина на брегот“ (видео)

Татко и мајката со две мали деца во рацете влегле во водата и пливале три километри од брегот, бегајќи од топлината која била неподнослива. Момчињата за да не плачат, да се смират, родителите им пееле песнички, вели Александара Ѓоковиќ, Србинка што живее во главниот град