Browse By

Advertising

Monthly Archives: August 2018

Светските трендови ги има и на нашата македонската естрада – Urban Records

Трап музиката е буквално движење кое го превзема светот, помалиот брат на хип хопот сега е поголем од него.Трапот е препознатлив по интересните таканаречени “битчиња“ кои имаат интересен ритам и “аутотун“ нешто кое што го прави вашиот глас малку поразличен, овие две работи се само

Ренџерите добија нов командант: Блерим Исмаили е нов командант на специјалната единица „Ренџери“

Потполковник Блерим Исмаили пред неколку дена е поставен за нов командант на специјалната единица „Ренџери“, информација што тој ја потврди и за „Фокус“. Тој доаѓа на местото на потполковсникот Војнески Драганчо. Исмаили е роден во Гостивал, 1979 година а завршил на Воена Академија во Скопје.

Гледам моја генерација почнуваат да стануваат родители, па ве советувам да си ги воспитате децата со љубов

Август навршува, деновите стануваат пократки, ноќите поладни, а мене сѐ уште ме фаќа анксиозност од помислата дека иде 1-ви септември. Иако сум 23 години, пред дипломирање (има време, хехе), години подоцна јас чувствувам страв од истиов датум. Имав потешкотии со учењето, да. И уште ги

Игор Џамбазов заигра во легендарниот тунел на “чочекот“

Темата за која се смеевме доста време “чочек во тунелот“ дефинитивно оваа “заебанција“ е пред кикичаленџ сите оние кој поминуваа овој тунел кој е помеѓу Демир Капија – Смоквица пробаа да заиграат чочек на автопатот, патем многу славни личности го направија тоа.Игор не излезе од

Апел за помош на фамилијата Атанасови, трагедијата која се случи ги остави без кров над главата

Апел за помош на фамилијата Атанасови, трагедијата која се случи ги остави без кров над главата.Да бидеме хумани да донираме на овие луѓе им е потребно малце за да им се врати она што го заслужуваат а тоа е да имаат спокоен дом и кров

Како живее еден Македонец кој е на печалба во Швајцарија?

Ако живееш како Швајцарец, дома ќе се вратиш со 0 евра, а само вака се штедат пари. Повелете во рајот кој ви го ветуваат дека се е супер вака изгледа една соба на Македонски печалбар. Едноставно хаос немате врема за буквално ништо 20 саати се

Прекрасниот момент во кој бебе кое имало само 2% шанси да преживее „дипломира“ на интензивна нега

Семејството не се откажало од бебето и сопругот на Моли се јавил во 16 болници во три држави за да ја пронајде онаа која што ќе се обиде да го спаси бебето. Моли вели:„Па, тука се нашите 2 отсто. Бог е добар, големо момче.“ Кулен

Историскиот погодок на Дарко Панчев по кој славеше целиот Балкан (ВИДЕО)

Младите генерации никогаш нема да разберат како е да навивате за југословенски клуб и истиот тој да ја освои европската титула,вчера дознавме прекрасна вест за Црвена Ѕвезда која се квалифицираше во Европа лигата.Мислите одма се насочија кон 1991 кога целиот балкан славеше на легендарниот гол

Ќе се повтори ли историјата ?

Црвена Ѕвезда  на 29 мај 1991 година, стана вториот клуб од Источна Европа, кој стана шампион на Европа. Претходно Стеауа од Букурешт беше шампион на стариот континент. Историскиот натпревар против Олимпик и Црвена Ѕвезда  заедно со : Стеван Стојановиќ, Владимир Југовиќ, Душко Маровиќ, Рефик Šabanađović,

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија брат!

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија и тука ретко се почитуваат работи легендата вели дека постои Македонец кој почитувал знаци.Да можно ако е во друга држава, македонче ако не ти го направи денот нема кој.Сликата е превземена од групата Ѕид на