Browse By

Advertising

Daily Archives: September 4, 2018

Младите заминуваат – Македонија старее

Некогаш луѓето мигрираа од село во град. Денес во Македонија актуелна е миграцијата од град во град ,а младите се почесто заминуваат во странство. Стотици села одамна опустеа, а се преполовуваат и градовите. Охрид го држи рекородот со најмногу иселувања. Тоа го потврдува и Дијана

Васил кој боледува од церебрална парализа ќе го трча Охридскиот атлетски маратон

Васил Јанкула, Македонец од Мала Преспа кој боледува од детска целебрална парализа, ќе биде дел од 32-рото издание на Охридскиот меѓународен атлетски маратон, што ќе се одржи на 8-ми септември, јави електронското издание на весникот „Илинден“. Васил боледува од детска целебрална парализа но воедно е

Неверојатно видео на Солза и Смеа Оркан оди за Германија

Доколку имате малку повеќе слободно време и незнаете како да го искористите, најдобар предлог ви е да погледнете добро видео кое ќе ве насмее и ќе ви го подобри вашето расположение. Ви ги препорачуваме Солзa и Смеа со нивните фантастични видеа кој се прегледани повеќе

Политичари, полиција, опозиција и К-15 (ВИДЕО)

Најдобрите комичари кој воопшто Македонија ги имала, легендарните к-15 секогаш знаеја добро да не насмеат со нивните скечеви. Некогаш имавме саркатичен скеч кој ја отсликуваше реалната состојба во Македонија или пак некој кој нажалост ја предвиди иднината на нашата држава. Погледнете го овој скеч кој

Урнебесно ВИДЕО: Во оваа продавница многумина прогледале без очила

Погледнете ја оваа продавница за очила, но многу позабавна е девојката ако ја забележите подобро. Се работи за неверојатна скриена камера, на која се прикажани неколку мажи и нивната реакција кога ќе забележат непристојно облечена девојка. Погледнете ги нивните несекојдневни рекации од следново видео подолу.

Мајката на Софија апелира за спас: 28.000 евра, шанса за живот за моето дете!

-Кон крајот на месец март годинава целосно се промени животот на нашето семејство. Нашата најмала ќерка Софија, која што се развиваше како и секое нормално дете, во рок од една до две недели целосно престана да оди. Тоа ни беше шок, а дијагнозата поставена по

Неверојатен телефонски разговор, мора да го слушнете (ВИДЕО)

Ви објавуваме екслузивен разговор кој го најдовме на социјалните мрежи, се работи за старо видео на кое корисник се јавува во телеком и кажува дека нема струја. Вработената се труди да му објасни дека се јавил во погрешна компанија… Има многу мислења дека разговорот е

Добронамерна, пријателски расположена мечка во прошетка на Крушево (Фото)

Добронамерна, пријателски расположена мечка во прошетка, видена утринава околу 10 часот во близина на Крушево била забележана од екипата на радио бубамара. Не е првпат овие ѕверки да ги забележат на патиштата иако излгедаат пријателски, но видеата на интернет го велат спротивно. Прекрасна глетка буквално

Близнаците Тео и Тони немаат ни патики за првиот ден на училиште – Апел за помош

Близнаците Тео и Тони заедно со своите баба и дедо кои живеат во руинирана куќа во Долно Лисиче во Скопје се уште се без основни услови за живот. Побарале институциите да им дадат минимална помош, но од барањето реализација нема. Вчера нивната баба преку луѓето