Browse By

Advertising

Daily Archives: September 5, 2018

Maрадона им ги покажа неговите брадавици на навивачите на Наполи(ВИДЕО)

Само што ќе си помислите дека Диего Армандо Марадона ужива мирен живот по бројните скандали со алкохолот и наркотците, ете пример за да не демантира. 56 годишниот Марадона, присуствуваше на манифесација во Италија, По овој чин тој подзаглавил во барот од каде на излегувањето од

„Колку вреди скршено седумгодишно срце? “- потресно писмо на загрижена мајка

Регионалните медиуми објавуваат за потресното писмо на Ана Вујновиќ од Загреб, мајка на две деца, од кои едното требало во понеделникот да тргне во прво одделение. Малата Елена е дете со попреченост и во понеделникот возбудено чекала да го кажат нејзиното име во новото училиште.

Бојан Јовановски го презеде финансирањето за лекувањето на малата Софија во износ од 28.000 евра

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиагруп се вклучува во хуманитарната акција за лекување на малата Софија. -Сакам да соопштам дека нашата компанија ќе се откаже од месечните комерцијални надоместоци од споменатиот клиент во висина од 28.000 евра, потребен износ за операцијата на малата

Музиката на Александар Сариевски го освои Холивуд (ВИДЕО)

Македонскиот легендарен пеач Александар Сариевски остави трајно и бесценето музичко богатство за Македонската култура. Светски познатиот композитор Mark Mancina позајми дел од песната “Зајди, Зајди јасно Сонце” оригинално дело на Александар Сариевски и го вметна во тажната нумера која и даде име “Message for the

Зајди зајди во прекрасна изведба на Коста Костоски

Младиот поп изведувач Коста Костоски кој пред неколку години ја започна својата кариера со ковер изведби во придружба на гитара во етер на својот You Tube канал постави позната композиција Зајди Зајди. Она што може да се забележи кај овој мошне амбициозен артист и има

Урнебесно ВИДЕО: Слушнете каква понуда доби овој DJ

Вистински хит на социјалните мрежи, клипче објавено од Шиљо Магазин. Дечко се јавува на DJ бара го прашува каква музика има, што пушта, се договараат за на баба му 40 дена. На почетокот се оди како што треба но погледнете на крајот како привршува овој

Ќе се насмеете до солзи, погледнете го Марјан Ѓорѓиевски

Еден од најдобрите Македонски комичари Марјан Ѓорѓиевски сними серијал со комични видеа кој привлекоа огромно внимание кај Македонската публика. Се работни за навистина интересни содржини во кој секој од нас би можел да се пронајде, сите имаме несекојдневни и смешни моменти но Марјан тие најдобро

Нажалост Скопје е на 10то место во светот (ВИДЕО)

Еден познат влогер од Србија на неговиот youtube канал направил видео со топ 10 најзагадени градови во светот. Неговата анализа која ја направил комбинирајќи податоци од многу релеванти организации кои го мерат квалитетот на животната средина, освен Скопје на листата се наоѓаат и градови од

Колку треба да си пијан за да нарачаш пијачка од DJ ?

На сите ни се случило да претераме со алкохолот, но оваа девојка го достигна врвот. Плавушава толку се „расположила” од претходните „тури” што дојде до пултот на ДиЏејот и од него нарачуваше пијачки. Погледнете го видеото и ќе ви стане јасно за кое ниво на

Студентите оставени на цедило во студентските домови „Стив Наумов“ и „Кузман“

И покрај тоа што излегоа списоците за студентските домови Државниот студентски центар не е спремен за вселување на студентите. Откако надлежните цело лето не успеаа да направат распоред на легла помеѓу пријавените студентите вчера направија импровизирани кампинг населби во дворовите на студентските домови „Стив Наумов”