Browse By

Advertising

Daily Archives: September 6, 2018

„Јадам леб и шеќер за да има за децата“ , четиричлено семејство преживува со 5 илјади месечно

-На работа сум 14 часа, јадам леб и шеќер за да остане за нив. Излегувам дома во 15 часот се враќам наутро во 8 часот. – Вели загрижениот татко кој заедно со неговата жена имаат вкупно примања од 5 000 денари што е премногу малце

Пејач на сунет во Кичево заработил 30.000 евра бакшиш (ВИДЕО)

Пари на сите страни – пејач заработи 30.000 евра бакшиш на свадба во кичевско. Во август минатата година во кичевско село, пејачот Шериф Коњевиќ направи хаос на една свадба. Тој пеел толку добро, па си заработил 30.000 евра бакшиш. Некој не заработува толку за цела

Таткото на херојот Марко казнет со 300 евра, мојата мила Македонија ..

Таткото на херојот, Марко Пејчиноски кој го преплива Охридското езеро на само 12 години, бил казнет со 300 евра поради тоа што го прател неговиот син со нерегистрирано кајче, пренесува „Охрид скај“. Од страна на Капетанијата на пристаништа на Република Македонија – Охрид, поради завршувањето на

Мајката на Софија : Кога некој кого не го познаваме го стори ова за нас, значи има надеж за целото човештво

Мајката на Софија не беше сосема свесна дека нивниот финансиски проблем е решен за кратко време. Збунета, повторуваше дека навистина останала без зборови и како ниту самата не можела да поверува дека нешто вакво може да се случи. -Се уште ги средувам впечатоците, без зборови

Ники Минаж има што да и покаже на публиката (Видео)

Познатата американска раперка Ники Минаж за време на својот настап на фестивалот “Made in America” во Филаделфија, покажа повеќе од што сакаше. Имено Минаж пред милионската публика несвесно ги покажа своите гради. Ники Минаж иако изгледа на барбика ‘напумпана’ со силикон сепак има што да