Browse By

Advertising

Daily Archives: September 7, 2018

Видео кое ќе ве насмее до солзи, Блажо домазет K-15

За поновите генерации ако не ги знаете К15 почнете одма да ги гледате тие дефинитивно ќе ве насмеат до солзи. А пак за постарите потсетете се кога Блажо беше домазет. Ова видео на youtube собра рекордни 300 000 прегледи и е едно најгледаните скечови на

Мамо, другарите си купуваат хамбургери, и јас сакам!

Колку пари треба да носат децата со себе на училиште или дали воопшто треба да имаат со себе ако им е организирана исхраната? Дали мали дечиња знаат да си го организираат буџетот или парите дадени од родителите ги трошат за купување нездрава храна и, како

Елон Маск е најкул милијардер, пушеше марихуана во гостување на радио

Извршниот директор на Тесла Илон Маск повторно го шокираше светот, и овој пат поради неговото однесување страдаше бизнисот, вредноста на неговата фирма падна за околу 3,1 милијарда долари. Имено, кога бил ангажиран за гостин во радио емисија предводена од Роџер Рог во разговор кој траеше

Интимни односи со другар, или другарка… – Пријатели со привилегии

Додека едни сметаат дека пријателството и сексот не треба да се мешаат, други веруваат дека тоа е една одлична комбинација. „Пријатели со привилегии” е многу популарен облик на модерна врска, а резултатите од едно неодамнешно истражување покажуваат дека дури 60 отсто од Американците се впуштиле

Баба Јока се мажела 17 пати “Првиот маж ме сакаше, ама неговите му збореа дека сум грда, па си отидов”

Во скромна куќа во Машиќка кај Градишка живее Јока Кутлача (72), стара дама со авантуристички дух, која сите ја познаваат по брачни догодовштини. Јока за прв пат стапила во брак на возраст од 23 години во Горно Карајзовце кај Лијевче, сметајќи дека тоа ќе биде

Цацко го паркира точакот пред Влада (Урнебесен скеч на К-15)

Погчеднете го овој стар но легендарен скеч на К-15 кога Цацко го паркира неговиот велосипед пред Влада, во тој момент доаѓа полицаецот и му вели ти дали знаеш каде си се паркирал. Да не ви го раскажуваме целиот скеч можете самите да го погледнете во

Да се потсетиме на хуморот на нашиот Ванчо Петрушевски (ВИДЕО)

Денес ви претставуваме едно старо но извонредно видео на Македонските феноменални актери. Во главните улоги се легендарните актери од македонски народни прикани Ванчо Петрушевски и Гоце Тодоровски. Ова видео го објавуваме во чест на покојниот наш актер, херој Ванчо Петрушевски. Погледнете го видеото се работи

Од македонските девојки не можам да излезам на улица, нон-стоп провоцираат !

Ликот кој ќе ви го направи денот дефинитивно поубав и ќе ве насмее до солзи, швалерот на годината кој го освои цел интернет за денеска.Во Македонија гафовите на телевизија се нешто кое треба да одликува како оскари,конкуренцијата е премногу голема имаа многу видеа,но треба да

За првпат во Македонија доаѓа американската канцеларка Ангела Меркел

Нека не ве буни наслвот така ја претставија на телевизија, богами првпат ќе и биде како американска канцеларка во Македонија. Денеска политички лапсуси еден тон утрински започнавме со знамињата но битно е да има секогаш забава тоа ни е најбитно. Погледнете ги најлудите твитови за

Најлудите твитови за знамето на Курц

Премиерот Зоран Заев со погрешно знаме го пречека австрискиот канцелар Себастијан Курц утрово пред Владата. Наместо австриското, беше ставено знамето на Латвија. Тоа први го забележаа кои веднаш реагираа. Откако и македонските медиуми ја објавија веста со утнатото знаме, покуси не останаа ни твитерџиите, кои