Browse By

Advertising

Daily Archives: September 8, 2018

ВИДЕО: Игор Џамбазов со честитка за Денот на независноста на Република Македонија

Стиснете ги тревките неа ќе ја исцедите. Наслонете се врз каменот името ќе и го чуете. Симнете се во рекине дното со неа ќе ве почести. Легните да починете и ноќта со неа ќе ве покрие. На овој даб името ќе ти го напишам дождовите

Маријана објави видео во бикини (ВИДЕО)

Македонската Лото девојка, Марјана деновиве е во Охрид, каде е водителка на „Охридски трубадури“. Таа објави видео како шетка со шешир и бикини на плажа, кое само на Инстаграм е прегледано 10.000 пати Маријана Станојковска без сомневање е една од најзгодните девојки во Македонија нејзините

Дурловски: Да си вечна Македонијо! (ВИДЕО)

Мојата идеја била и ќе биде – љубов! Ви ја давам од душа на сите, споделете ја и чувајте ја. Да си вечна Македонијо, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил, споделувајќи ја химната на Република Македонија во негова изведба. Слушнете ја прекрасната

Среќен роденден, татковино!

Фб статус на Игор Станоевски : Мала е на карта, но голема во душата моја, парче земја на оваа планета кое постои од најстаро време. Душмани ја поделија, предавници ја продадоа но сеуште сме тука ние да ја браниме како што ја бранеа јунаците во