Browse By

Advertising

Daily Archives: September 9, 2018

(ВИДЕО) Урнебесен скеч на К-15 за Македосната дијаспора

Многу луѓе во Макаедонија викаа дека К-15 се секогаш пред времето, нивните сатирични скечови ненкако потајно секогаш ја предвидуваа иднината на Македонија.К-15 на големо разочарување на обожавателите долго време веќе не постојат, но нивните скечеви сеуште уриваат рекорди на социјалните мрежи. Ние го избравме скечот

Која ти е омилена песна? -Онаа демонската кај што е вампир (Хит Видео)

Old but gold, старо видео за црниот ден во Шутка кога почина Мајкл Џексон. Луѓето имаа неколку изјави и дефинитивно ќе ве насмеат до солзи. На прашањето од новинарката „Која ти е омилена песна од мајкл џексон ?“ – другарот одговори со : Онаа демонската,

Седумгодишната Мила е помеѓу најмладите европски шампиони во хип-хоп танцување

Мила Србиноска има само 7 годинки и веќе е 2 пати европски шампион во хи-хип танцување.Мила е посветена на хип-хопот уште од овие години во иднина таа би била и светски првак во хип-хоп.Ова е јуниорска лига во која се натпреварува но не значи дека

ВИДЕО : Бегство од полиција со автомобил по скали го расположи Балканот

Сниката е направена во Бања Лука и се прошири низ Bалканот. Со мало пежо маж бега од полиција и слегува по скали со автомобилот, како што се и повеќето коментари на видеото “неверојатно како на филм”, овој човек дефинитивно заслужува да добие оскар за најдобро