Browse By

Advertising

Daily Archives: September 12, 2018

Се запишале на факултет во Охрид, а факултетот не постои

Четириест и седум студенти кои се запишаа на Универзитетот за информатички технологии „Свети Апостол Павле” во Охрид, извисија. На дваесетина дена пред почетокот на студенската година,идните академски граѓани дознаа дека практично се запишале на не постоечки факултети, за кои Универзитетот до овој момент нема акредитација.

Нема да ви се верува што се случи на фудбалски меч (ВИДЕО)

До сега на фудбалските мечеви имаме видено се и сешто. Можеме да видиме како влегуваат кучиња на теренот, голи мажи, голи жени, повреден гулаб, но до сега ова навистина не сме го виделе. На сред натпревар замислете со подобран слета еден од навивачите, при што

Предупредувањето на Македонецот Спасе го освои интернетот

Ајде да ве видам заѕвонете кај Спасе ако имате тоа што е потребно.Ова предупредување на Спасе доби преку 1000 споделувања за оние кој ќе го прекршат ќе бидат тепани или може да бирате .. На човекот му пукнало од политика и тоа се случува се

Откачени вицови на Тони Михајловски (ВИДЕО)

Еден од најдобрите македонски актери, познат по неговата харизма и смисла за хумор Тони Михајловски. Пред неколку години сними неколку вицови во негов стил за проекто куде.мк. Ние денес одлучивме да пуштиме некои од нива за да ви го разубавиме денот. Погледнете ги овие два

Нема да ви се верува што се луѓето снимале по светот (СМЕШНИ ВИДЕА)

Компилација од смешни видео кои обараат рекорди на youtube, ова мора да го погледнете и споделиете со вашите пријатели. Просто да неможеш да поверуваш, од кога стигна технологијата за видеа достапна за сите што се луѓето снимаат насекаде низ светот. Погледнете го ова видео кое

(ВИДЕО КОМЕДИЈА) Кога ќе ги викнеш другарчињата да ти ја бутнат колата

Погледнете го ова траги-комично видео. Се работи за превртен џип и неколку луѓе кои дошле да помогнат за џипот да се врати во првобитната состојба. Но не се ќе им тргне по нивниот план. Едноставно не секогаш се излегува по замислата и планот. Па дечките

Постојат и вакви луѓе: Скопскиот стоматолог бесплатно им ги поправа забите на луѓе од социјално ранливи категории

И вакви луѓе има во Скопје – Стоматологот Ѓорѓиевски бесплатно им ги поправа забите на луѓе од социјално ранливи категории Не сме сите создадени да правиме големи работи, но затоа можеме да правиме мали работи со многу љубов, тоа е девизата која јас ја следам

Да му помогнеме на младиот Дарко повторно да застане на своите нозе – Апел за помош

Да му на ова 19 годишно момче кое пред еден месец настрада во тешка собраќајна несреќа. Неговите нозе се моментално неподвижни. Сите заедно да донираме и да му докажеме дека ние можеме! со наша помош нашиот Дарко повторно да застане на своите нозе и среќен

Не ја убивајте оваа бубачка доколку ја забележите во вашиот дом

Tweet Летото во куќата знае да ни донесе многу бубачки. Сепак, доколку видите ваква стоногалка немојте да ја убивате. Изгледа страшно, брза е но може да ви донесе многу корист во вашиот дом – затоа што ги уништува сите останати ужасни бубачки. Тие бараат влажни

Никогаш немој да молиш за љубов

Никогаш немојте да молите за љубов, оние кои ја имаат ќе ви ја дадат, а оние кои ја немаат не можат да ви ја дадат за ништо на светот. Не се продавајте за нечија наклонетост. Не се работи за тоа дали заслужувате или не заслужувате