Browse By

Advertising

Daily Archives: September 14, 2018

Таксист на денот, го исфрли од кола сопатникот од како .. (Видео)

Какво видео, прекрасна поука за оние кои ја загадуваат околината дефинитивно добра лекција и потег на таксистот кои сите треба да научиме по нешто.Сопатникот пиеше пиво и пивото си го фрли од прозор па така овој таксист искочи од кола и го исфрли сопатникот легендарно

Град во Америка ќе гласа куче за градоначалник – „Макс“-(Видео)

Понекогаш сте загрижени за состојбата на работите – и за човештвото – кога некој што е малку морон ќе биде избран на власт, без разлика дали тоа е премиер, претседател или некој друг за таа работа овие луѓе во California се одлучија да стават куче

Едни од најголемите гафови на телевизија во Македонија (ВИДЕО)

Погледнете ова се едни од најсмешните гафови кои се некогаш снмимени во Македонија. Видеото случајно го најдовме на youtube каде што забележавме огромна посетеност од преку 500 000 прегледи. Навистина многу луѓе не се снаошаат баш добро пред камера, некогаш ќе кажат и нешто што

Ќе се насмеете до солзи – Тошо ќе ја ќари малата со службено возило (ВИДЕО)

Најдобрите комичари во Македонија, легендарните К-15 направија илјадници скечеви кои не смееја сите овие години. Погледнете го овој скеч со добро познатиот ловец на женски Тошо Малерот, овој пат во неверојатна лудорија појде да ја лови женската со службеното возило, сепак првиот впечаток е најважен

И ова се случува во Тенисот (ВИДЕО)

Видео за љубителите на тенисот, Новак Ѓоковиќ, Роџе Федерер, Надал итн. Погледнете ги овие несекојдневни киксови на ѕвездите на тенисерското небо. Едноставно ова е компилација од клипови на киксови која привлече огромна популарност на социјалните мрежи, а особено на youtube. Замислете ова видео е прегледано

Најжешките полициски службенички (ВИДЕО)

Навистина денешното општество отиде многу напред кога се во прашање еднаквоста помеѓу мажите и жените. Но ова видео покажува нешто друго. Ова видео е еден голем доказ дека професијата неможе да биде пречка за убиваниа. Погледнете ги овие полициски службенички навистина изгледаат повеќе од прекрасно,

Несекојдневни моменти во фудбалот (ВИДЕО)

Неверојатна компилација од несекојдневни настани во фудбалот. Едноставно телевизиските камери забележуваат секакви работи на фудбалските терени, од голи мажи, голи жени, птици, кучиња итн, итн… Еден влогер на youtube каналот направил компилација од 10тина видео, едни од најлудите што се снимени на светските фудбалски терени.

Варошлија се соочи со мал проблем .. Неовластено користење лични податоци на малолетници

Секторот за програмски работи испрати писмен извештај до директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ), Зоран Трајчевски, во кое предмет на вонреден надзор е контроверзниот стилист и водител Сергеј Варошлија и програмскиот блок „Мода“ што се емитува на 1ТВ. Во извештајот инициран

Ќе бидеме подебели, поглупи и помрзоволни: Ова се последиците од укинување на сезонското сметање на времето

Граѓаните на Европската комисија се изјаснија против летното и зимското сметање на времето, а повеќето се за воведување на трајно летно време. Европската комисија после тоа најави дека ќе предложи укинување на сезонското поместување на сказалките на часовниците. Тоа значи дека и Македонија би била