Browse By

Advertising

Daily Archives: September 16, 2018

Зошто убавите девојки паѓаат на непривлечни момчиња ?

Сигурно ви се случило милион пати на улица да видите убава девојка гушната со буцко и не е толку привлечен маж. Признајте дека првото нешто што ви доаѓа на ум е “гарант заради пари”. Сепак, воопшто не мора да биде вистина. Научниците спровеле интересна студија

Кендал како од мајка родена, жешки фотки, НБА звездите во скандал, ја надмина сестраи… (фото)

Кендал како од мајка родена, жешки фотки, НБА звездите во скандал, ја надмина сестраи… (фото) Кендал Џенифер стана нов плен на хакери кои јавно ги објавиле нејзините жешки фотки Сепак нејзиниот случај е поинаков, бидејки се сомневаат дека намерно се пуштени. Се претпоставува дека тоа

Ноќе ви трнат прстите? Одете на доктор што поскоро

Будењето со трнење во рацете или прстите може да биде еден од првите знаци на синдромот на карпален тунел, состојбата што настанува кога ќе се стегне еден од најважните нерви блиску до вашиот зглоб. После тресење или движење на раката, трпнењето најчесто исчезнува, вели неврологот

Филмска драма во Скопје: Обид да се грабне затвореник при транспорт

На 14 09 2018 година во 11:05 часот на крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков” со булеварот „Гоце Делчев”, додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, а со кое било транспортирано лицето Џ.Џ. (осомничен за кривично дело „убиство”) од Основниот Суд Скопје 1 кон

100 000 долари награда за лицето кое ставало игли во јагоди

Австралиската полиција распиша потерница и доделува награда за оној што ќе го пријави лицето кое ставало игли во јагоди што се продаваат во супермаркетите. ,, Некој се обидува да ги саботира производителите , но уште пострашно е што ги става под ризик животите на децата

Дали ова најубавата куќа во Скопје? Влезете, и погледнете ја

Архитектите Сергеј Никољски и Иван Мирковски од проектантските куќи Никољски – Виена и Смарт Ливинг – Скопје се добитници на Големата годишна награда на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) за објектот „Куќа на Водно” на улицата Питу Гули бр. 33. Влезот во куќата на

Јапонски крап најден во Охридското Езеро – некој го пуштил од аквариум (ВИДЕО)

Рибата најверојатно некој ја пуштил во езерото, а познавачите велат дека не треба да се пуштаат неавтохтоните видови бидејќи го нарушуваат биодеверзитетот. При нуркање во Охридското езеро, членови на Нуркачкиот центар „Акватек”, забележале примерок на неавтохтон вид јапонски крап. Тие ја снимиле и фотографирале рибата,