Browse By

Advertising

Daily Archives: September 19, 2018

Евакуирани сите жители од зграда во ТЦ „Скопјанка“, поради присуство на непознат гас

Поради остар мирис кој го отежнува дишењето евакуирани се жителите од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“, во скопската општина Аеродром. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека повредени нема. Во тек е интервенција и известени се и другите

Еве што и посакуваме на Македонската армија во НАТО (ВИДЕО)

На сите армии во светот би им посакале ваков третмант, навистина го залужуваат. Но сите видео до сега што сме ги гледале покажуваат како најмоќните армии тренираат во сурови услови, колку се издржливи, колку силна војска имаат. Ние најдовме едно видео и со искрено срце

(ВИДЕО) Девојче без родители доби „празен“ роденденски подарок кој и го промени животот

„Ова е денот кога на нашата ќерка и кажавме дека ќе биде посвоена.Таа се молеше да биде посвоена, како и нејзините брат и сестра, и дознавме за нејзиниот роденден за добрата вест. Никој не можеше да добие подобар подарок. На децата им е тешко да

Жена за сва времена (ВИДЕО)

Ова видео докажува дека жените на моменти можат да бидат многу по луди и откачени од мажите. Погледнете ја оваа девојка која е голем љубител на мотори, мислам дека барем половина мажи кој ќе го гледаат видеово немаат храбротс да го направат истото. Светот се

10-годишниот Јане Велковски во спот заедно со Роналдо, Меси и Погба (ВИДЕО)

Малиот Јане Велковски е дел од најновиот спот на УЕФА во рамките на проектот „Рамноправна игра“, овој пат ја има најголемата чест досега, се појави во спот заедно со најдобрите играчи во моментов, Лео Меси, Кристијано Роналдо и Пол Погба.Јане боледува од мускулна спинална атрофија

Ова е скопската шема во 90-тите. Комплет

Колку пати сте се нашле во ситуација кога ќе се решите да излезете во Скопје, да не знаете каде да одите. Дали скопската шема станува се поизлитена и поздодевна? На крајот завршувате со мислата „Ех, што убаво беше во наше време…” А што тоа беше

Видео на К-15 кое мора да го погледнете (Мобилни)

К-15 пред многу години направиле еден скеч кој буквално ја опишува денешната реалност. Сите сме со телефоните во раце, повеќе ни е забавен виртуелниот свет отколку сегашноста која ја живееме. Многумина ќе кажат дека можеби телефоните создаваат на некој начин зависнот, а некои ќе кажат

Toшо Малерот видео за прави мушкарци

Дорбо познатите скечеви на к-15, секогаш сме посебно расположени кога ги гледаме. Еве едно од нив Тошо Малерот како вистински маж, не и дозволува на женаму да му се меша во кујна, пружање веш, требење ориз итн. Исто така тој не и се меша додека

„Исцелител“ на Ѓорче Ставрески – македонски кандидат за Оскар

Филмот „Исцелител“ во режија на Ѓорче Ставрески, ќе биде национален кандидат за наградата „Оскар за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје” за 2019 го Друштвото на филмски работници. Одлуката која е прифатена и одобрена од Американската Академија за подвижни во состав: во состав: Игор Иванов

Босански работник од Германија на одмор во Босна (ВИДЕО)

Неверојатно видео објавено на youtube кое ги опишува некои од Босанските иселеници кои доаѓаат на одмор во Босна. Имено некои од луѓето што заминуваат на подолг период надвор од нивните држави, кога ќе се вратат назад мислат дека времето е застанато. Не размислуваат дека и