Browse By

Advertising

Daily Archives: September 23, 2018

Голем КИНЕСКИ љубовен хороскоп – кој си и што си ти?!

При одредувањето на знакот во кинескиот хороскоп треба да се земе во предвид дека кинеската Нова Година не започнува како Новата година во западната цивилизација. Кинеската астрологија се заснова на лунарниот циклус. Почетокот на годината обично паѓа во вториот месец, но секоја година паѓа на

Погледнете што може да значи „неприлагодена“ брзина… (ВИДЕО)

Минувањето низ кружен тек за многумина е стресен маневар, а на тие што не се внимателни, може да им се случи и буквално да прелетаат преку овој тип на раскрсница. Снимката направена во Норфок во Англија на која што се гледа сообраќајната несреќа на кружен

Племиња на суперлуѓе со моќи за кои остатокот од светот може да сонува (ВИДЕО+ФОТО)

Дали некогаш сте сакале да имате некој вид на супермоќи? Постојат цели племиња на луѓе кои очигледно имаат натчовечки способности за кои можеме само да сонуваме. Понекогаш, овие луѓе дури и не сфаќаат дека се исклучителни се додека не им се каже. Племето на маратонски

Каде треба да стои фигура на слон за да привлечете среќа во домот?

Фенг шуи експертите откриваат каде треба во домот да стои фигура на слон за да на оние кои живеат во него им се остварат лични желби. Слон во близина на влезната врата привлекува среќа за семејството, додека слон во дворот ја штити куќата од негативните

100 Слики кои ќе ве вратат во минатото и ќе ве направат супер носталгични

Епски фотографии од 90-тите години што ќе ве вратат во времето кога бевте млади и безгрижни. И дефинитивно нешто кое ќе ни остане цел живот и кое ќе го памтиме тоа како го поминавме нашиот живот со овие работи. Немавме интернет знаевме да се забавуваме

Го допревме дното на мизеријата, никој не реагира на манијакот во ЈСП (Вознемирувачко Видео)

Срам сте !Па вие луѓе имате ли малце совест?Вклучувајќи го и тој што снима ?,па гледате дека дечкото е манијак направете нешто што стоите како да не сте од тука .. Дефинитивно ова е нешто најодвратното, а уште по одвратно е тоа што никој не

Уште ова го немаме видено на вести (ВИДЕО)

Водител на телевизија во ударниот термин на вестите не успеа да се смири од смеа. Се работи за презентер на телевизијата Кошава. Кога сите пуштаме телевизија да видиме што сериозно се случило тој ден, на малите екрани се појавува презентерот Бобан кој неможе едноставно да

Кога ќе те фатат дека си лажел дека немаш девојка (ВИДЕО)

Момче со неговата девојка си се шетка низ парк, но во тој момент се појавува уште една екстра згодна мома и го прашува зошто ја лажел дека немал девојка, но после некое време се појавува уште една згодна девојка и таа се претставува како да

Дали би сакале ваква учителка по бордање (ВИДЕО)

Момче некаде по плажите во Бразил нуди часови по бордање на вода, но кога ќе се појави учителката навистина сите остануваат со отворена уста. Но има еден проблем сите момчиња кои се пријавиле се со нивните девојки. Погледнете ја нивната љубоморна реакција. Некои од момчињата

Овој луксуз чини 100,000,000 долари (ВИДЕО)

Ви прикажуваме видео со нешто навистина луксузно кое чини неверојатни ни повеќе ни помалку 100,000,000 долари. Се работи за супер луксузен брод кој го промовира оваа девојка, бродот е толку добро опремен што можеби ќе посакате целиот живот да го поминете пловеќи со него. Ова