Browse By

Advertising

Daily Archives: September 24, 2018

Таа има 19, а тој 38 години: И дава 1.000 евра да одат на кафе, а и купува и скапи подароци- тврди дека немале секс

Се повеќе млади жени пронаоѓаат постари богати мажи кои можат да им го овозможат луксузот за кој сонуваат. Една од нив е и Џема, девојка која има 19 години, додека нејзиниот спонзор има 38 и ја опсипува со подароци, а и дава и 1.000 евра

Стапката на криминал во Скопје го крена градот на 169 место, пред Тирана и Москва

169 Skopje, Macedoniа 43.97-56.03 : Скопје во пресек на светскиот ранк се наоѓа на 169 место веднаш пред Тирана и Москва. Со кофециент од 43.97 односно индекс на криминал, а 56.73 кофициент за сигурност што не е баш добра бројка.Во подеталните информации се опишува и

ВИДЕО: Еве како македонски камионџија разговара со германската полиција: Тој му вика имаш лоши гуми, а нашиот вели… (ВИДЕО)

Сакате како речете човекот успешно се извлече,и со сигурност избегна ригорозна германска казна.Целата случка притоа одела на една германска ТВ емисија.Полицаецот му вика на нашиот камионџија нешто во врска со лошите гуми на неговиот камион,на што Македонецот одговара не е проблем,а потоа му вика на

Македонскиот воин-боксер до нова победа со – нокаут! (ВИДЕО)

Македонецот Горјан Гого Славески сериозно се пробива во светот на боксот во САД.Засега тој зад своето име во професионалната кариера има учинок од 5:0. Последна жртва на Славески беше Деантоан Џексон. Него Славески го нокаутираше во четвртата рунда со низа брзi удари.Тој веќе четири години

ВИДЕО : Снајперист се шета по улица во Скопје ?

До порталот dosie.mk снигна снимка од снајперист снимен околу 2 по полноќ во населбата Ѓорче Петров кој излегол од големата зграда спроти пазарчето.Но без паника обично специјалните единици кој се надлежни за обезбедување на ВИП личности знаат да се постават на места кои се природни