Browse By

Advertising

Daily Archives: September 26, 2018

Како нашиот Тоше го пееше хитот на Оливер Драгојевиќ, видео полно емоции …

Нашиот непреболен Тоше Проески имаше ангелски глас пред кој сите замолкнуваа. Тој ги пееше хитовите на најпознатите пејачи од Балканот, а меѓу нив секако, беше и Оливер Драгојевиќ.Најдовме постара снимка која ќе ги разбуди во вас сите емоции. Слушнете како Тоше ја пее „Молитва за

Кире Лазаров со нова професија, еве зошто е број 1 (Фото)

Кире Лазаров е дефинитивно најдобриот спортист сликата сликана на натпреварот против Пик Сегед во Лигата на шампионите го објаснува тоа.Го зема џогерот во свои раце,и „домаќински“ го изчисти паркетот на кои играат.Кире е еден од најдобрите ова слика го кажува тоа не му пречи да

Васил Јанкула Македонец од Мала Преспа со детска целебрална парализа со нов рекорд успешно извози 105 км

Васил Јанкула со детска целебрална парализа но воедно и човек со огромна воља, успеа да докажи, дека со оптимистички дух и храбор срце ги извози 150 километри патека возејќи 8 часа бес пауза, патеката полна со удолници и угорници. Големината на вољата и ентузијазмот на

Наместо протези носела конзерви: Девојчето со најтажната судбина на светот (ФОТО)

Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше несовладлива препрека туку вистински предизвик. И прилика нејзиниот татко да го оствари својот сон. Осумгодишната Маја од бегалски камп

Како да излезете на крај со неуреден маж

Како да се справите со неуредниот маж? 1. Дефинирајте ги поимите неуреден и валкан Поимот валкан имплицира дека во вашиот дом постои сериозен неред кој е составен од фрлени остатоци од храна, насобрани влакна во тоалетот, неизмиени и закоравени садови и слично. Станува збор за