Browse By

Advertising

Daily Archives: September 29, 2018

Топ 10 најсексапилни политичарки на светот(видео)

Во оваа листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија,Сетрид Геахе од Либан, Орли Леви од Израел, Тоиреас Ферис од Ирска, Руби Дале од Канада, Јури Фуџикава од Јапонија и Ева Каили од

Попрво би дале 100 денари за кафе отколку 50 за книга: Приказната на скопскиот уличен продавач

Книги со различна содржина, со цена од само 50 денари, се продаваат во центарот на Скопје, спроти Театарот за деца и младинци. Минувачите кои ќе здогледаат цената прво се чудат и не веруваат, па ги разгледуваат книгите, но не многу од нив покажуваат интерес да

Виц на денот: Македонски фризер во Милано

Отворил Македонец фризерски салон во Милано. Прв кај него дошол сопственикот на соседниот дуќан, цвеќарот. – Колку чини? – Ништо не треба, комшија си ми, а и прв муштерија. Наредното утро гледа 10 рози пред берберницата. – Колку треба за розите комшија? – Ништо не