Browse By

Advertising
Loading...

Monthly Archives: November 2018

Генералот Методи Хаџи Јанев : „Здружени сме најсилни“(Галерија)

„Есенска Бура“ продолжува на Армискиот полигон Криволак. Синхронизираните акции и координиран настап кој го изведуваат специјалните единици на АРМ и МВР, со поддршка од воената полиција и пешадиските единици, како и институциите на кризниот менаџмент, ни даваат за право да констатираме дека имаме огромен потенцијал

ВИДЕО:Ова е „Татко“ на годината или не?

Секогаш родителите го сакаат најдоброто за своите деца и би направиле сѐ за да им помогнат да успеат во животот. Тука се да ни подадат рака во животот или да нѐ поттурнат во вистинскиот правец. Фил Хетфилд си го сфатил ова второво многу буквално. На

Потребни се тромбоцити со 0+ крвна група за Тоше Илиевски од Скопје

На него му се потребни сигурни 10, до 20 хумани луѓе кои ќе даруваат тромбоцити. Се што е потребно е да се упатите на Транфузиологија која се наоѓа веднаш до Хематологија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. При дарувањето треба да се напомене дека тромбоцитите се

Дневна доза кратки вицови

Ве молам господине, половина час ја држите слушалката и молчите. Дајте јас да се јавам, додека се одлучите… – Бидете културни ве молам, разговарам со жена ми. – – – – – Испрати и на споругата цвеќе на работата – анонимно. Ако се врати без

(ВИДЕО) Започнете ја неделата со смеа

Нема живот ако нема смеа. Зарем може да помине еден ден без смеење: Не… Тоа е светлата и позитивната страна на животот. Замислете да седите со пријателите и да немате што да си кажете, а полошата ситуација од тоа е да имате што да си

ТВ-инфо и ЛИНК за Вардар – Барселона (ВИДЕО)

Салата „Јане Сандански“ за дуелот меѓу Вардар и Барселона е претесна. Голем дел од оние ракометни фанови на познати европски имиња КОИ остнаа без билети за натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите имаат два начини како да ги бодрат „црвено-црните“. Оние кои имаат

„Есенска Бура“ на „Криволак“, армиските и полициските сили извежбуваат одговор на модерните закани

Армиските и полициските специјалци заедно со Дирекцијата за заштита и спасување и Центарот за управување со кризи, помогнати од повеќе единици на АРМ и МВР на Армискиот полигон „Криволак“ ја изведуваат вежбата „Есенска Бура“ која има цел за унапредување на меѓусебната интероперабилност и кризниот менаџмент

Иван со три жени: Ако една ме налути, нема еден месец кревет со неа

34-годишниот Иван Суков од Русија има три жени и девет деца, а се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50 деца. Според законот, тој може да има само една жена, а другите две се со него врз основа на устен договор. Наталија и

Вест на денот : Го укасала змија додека бил во тоалетот- заработил 15 конци на неговиот пенис.

Жител на Тајланд итно е пренесен во болница откако бил укасан од три метарски питон кој излегол од веце школката во неговиот тоалет, објавуваат тамошните медиуми. -Осетив само како ме гризе за мојот пенис. Кога ја здогледав големата змија, инстиктивно ја тргнав од мене, вели

Урнебесно видео: Миле Паника во кој сака да биде милијардер

Дефинитивно ако немате идеја што да правите саботнава вечер ви предлагаме да ги изгледате повеќето клипови на к15 иако веќе ги знаете секогаш е добро да се навратиме и да се насмееме на овие урнебесни скечови кои ги правеа во тоа време. К15 секогаш ќе