Browse By

Advertising

Monthly Archives: November 2018

Вечерва престртелка во Тетово

Пред околу еден час во центарот на Тетово, поточно во близина на локалниот ресторан „Делфин“ имало пукање, а учесник во настанот е и функционер од ДУИ, поранешен вработен на висока позиција во Управата за јавни приход, неофицијално дознава порталот Скопје 1. Истрелите од огнено оружје

Како од бајка: Италија е прекрасна кога е покриена со сијалички и лампиони! (ГАЛЕРИЈА)

Додека сме во исчекување на овогодинешните елки и декорации низ Рим, Милано, Венеција, Фиренца, ви ја активираме новогодишната еуфорија со фотки од цела Италија покриена со сијалички и лампиони. Уличните декорации низ Италија никогаш не разочаруваат, а заедно со фантастичната архитектура на градовите, се создава

Грешки кои ги правиме за време на миење на косата!

Миењето на косата повеќето жени го прават рутински. Сепак, постојат грешки што ги правиме кога ја миеме косата, што можат да влијаат врз нејзиниот квалитет. Ова се грешките кои обично ги правиме за време на миењето: Секојдневно миење на косата Со пречестото миење на косата

Студен бран и многу снег ќе ја покрие Македонија – на овој ден ќе биде најладно

Под влијание на студен бран од североисток до крајот на денов ќе имаме претежно облачно и студено време со локални врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места и на планините, кон крајот на денов и навечер локални послаби врнежи од снег ќе

Цел живот го подготвувате погрeшно: Подварок на старински начин, има една цака

За подварок од кисела зелка потребно ви е: главица кисела зелка (до 2 кгр) главица кромид 150 грама маст саланина, суво месо, кременадли, пилешко лорбер, мелен пипер Подготовка: Исечете ја зелката на ситно, измиете со вода и исцедете ја. Загрејте ја маста, и во неа

Баба со својот талент растура на Ѕвездите на гранд, Никогаш не е доцна,Пинк шоу…(Видео)

Во изминатиов период сме сведоци на зглемен број на емисии кои емитуваат музика од забавен и народен карактер, а се во етерот на нашите програми. Можат на нив да се видат најразлични таленти, кои со своите интерпретации ги оставаат гледачите без здив и неможеме да

Запловете низ новогодишната атмосфера на магичниот Салцбург

Салцбург е уникатен во секој поглед. Родниот град на познатиот Моцарт плени со хармонична поврзаност на пејзажот и архитектурата, уметноста и културата, како и спојот на традиционалното и модерното, сите заедно споени во еден мал простор ги оставаат посетителите без здив. Овој град изграден во

За љубителите на серии,а посебно за фановите на серијата Vikings

Новите епизоди од петтата сезона на историската драма Викингс започнаа да се прикажуваат вчера, 29 Ноември. Фановите ќе имаат можност да уживаат во нови 10 епизоди исполнети со предизвици и неизвесности. Секоја недела ќе биде објавувана по една епизода со што финалето на петтата сезона

Ставил оглас за продажба на Јагуар со кипарски број, сите мислеле дека е Аркан!

Јагуарот, во кој се возеа Аркан и Цеца, на нивната свадба, во 1995 година, повторно ги наполни медиумите со шпекулации. Приказната за лимузината, долга шест и пол метри, повторно беше актуелна откако еден Валевац даде реклама за неговата продажба, со цена од 121.000 евра! –