Browse By

Advertising

Daily Archives: November 1, 2018

Никогаш не била посекси: Елизабет има 53 години, а погледнете како изгледа во костим за капење (ФОТО)

Убавата актерка Елизабет Харли уште еднаш покажа дека е како виното, што постара таа е се поубава. 53-годишната Харли им зададе „нова домашна задача“ на младите колешки. Таа нема проблем да се соблече во костим за капење и да докаже дека е една од жените

Урнебесна комедија К15 – Собраќајка

К15 како и секогаш ќе не насмеат до солзи овој пат во скеч кој дефинитивно ќе ви објасни како не треба да сте 3тиот кој се меша во работите на другите двајца. К15 не се веќе на македонската сцена но нивните скечови уште долго време

Вака се игра во обложувалница, со влог од 250 денари до добивка од 130.000 евра

Поранешниот олимпиец, нордиско скијање Дарко Дамјановски со уште тројца другари оствариле луда добивка во обложувалница, откако со уплата од 250 денари, освоиле речиси 130.000 евра. Тикетот, го составил еден од другарите на Дамјановски, а тој го типувал бројот на постигнати поени на 16 кошаркари во

Македонските снајперисти помеѓу најдобрите: Второ место на светскиот натпревар во Кина!

Бригадниот генерал Методиј Хаџи Јанев и командант на полкот за специјални операции на својот фејсбук профил напиша дека е горд на снајперистите од Армијата на Република Македонија поради високото второ место освоено во Пекинг – НР Кина. Тие се секаде и никаде… ги гледате ама

Живееме во 21 век, а се грееме како во 19ти, Скопје и Тетово се на врвот на листата со најзагадени градови во Европа

Високата цена и непостојаниот квалитет на снабдувањето со централно греење, скапата струја и недоволно развиената мрежа за гас се наведуваат како главни причини во Извештајот за зелен раст на Светска банка зошто македонските граѓани во 21 век приоритет му даваат на дрвото како енергент за

Конкурс за 125 вработувања во Министерството за одбрана

1 За прием на 125 (сто дваесет и пет) професионални војници на служба воАрмијата на Република Македонија за работа на определено работно време со договор за вработување во времетраење од 3 (три) години со можноста за негово продолжување повеќе пати, но најмногу до навршување на

Што значи да сте дел од хуманитарниот турнир „Валентин Стефановски“ ?

Kако и изминатите години, така и оваа организаторите на турнирот, Здружение на граѓани “Валентин Стефановски”, заедно со Градоначалникот и советот на општина Демир Хисар ќе се погрижат и ќе го дадат својот максимум за организирање на овој четврт по ред меморијален турнир во мал фудбал

Месечен хороскоп – Ноември 2018

Овен Љубов – Октомври беше месец кога требаше да се навикнете на промените во вашиот љубовен живот. Околу 4 ноември ќе почнете да чувствувате емоции и желби кон еден лав, стрелец или близнаци. Со партнерот ќе поминувате интересен, малку турбулентен период, а односот може да