Browse By

Advertising

Daily Archives: November 2, 2018

Слушнете ја необјавената песна на Тоше Проески – Secret Place

Уживајте повторно во ангелскиот глас на нашата гордост Тоше Проески. Навистина кога започна песната се неживме, се потсетивме на тој милозвучен вокал кој сме го слушале милион пати, но ова беше нешто навистина ново и прекрасно. Уживајте во овие тонови испеани од нашата најголема музичка

Војводи Тетово со прослава која ќе ја паметат генерации (ФОТО и ВИДЕО)

Навивачката група Војводи слави 30 години од нејзиното постоење. Денешниот ден го искористија за голема прослава која беше низ тетовските улици и маала. Неколку генерации се сменија во оваа култна навивачка група, која впрочем е една од најбројните во Република Македонија. 30 години навивачката група

Важно соопштение од амбасадата за тие кои сакаат да работаат во Германија

Германската амбасада соопшти дека не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година со кој на граѓаните од земјите што не се членки на Европската Унија ќе им овозможи да се вработат во некоја од државите од

Војводи слават 30-годишнина по Тетовските улици (ВИДЕО)

Култната навивачка група Војводи од Тетово го слави својот 30-ти роденден од своето постоење, со пригодна кореографија прошетаa по тетовските улици. Навивачката група е формирана во 1988 година како поддржувач на тетовскиот клуб Тетекс. Но исто така Војводи Тетово беа и навивачка група која ја

Одземена опрема од обложувалница во Тетово која работела нелегално

После извршена контрола од страна на полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово во спортска обложувалница на улица „113“ во Тетово, откриле дека работела нелегално, без потребните документи. При тоа, во објектот пронајдени и од одговорниот на обложувалницата Ф.Љ.(49) од Тетово, со потврда се

Жители на Тетово протестираа против отворање на казина и обложувалници во градот

Жители на Тетово од населбата Теќе денеска протестираа против отворањето на обложувалници и казина во градот.Изреволтирани од последната отворена обложувалница, во близина на училиште, во која има и т.н. слот машини, преку петиција бараат надлжените подитно да го променат Законот за игри на среќа. Недозволиво

Пародија од гласањето во Собрание

Фчерашни новости направија пародија од петочното гласлање во собрание за отпочнување на постапка за уставните измени. Тие во нивното видео овој настан го нарекле “Синхронизација кој што ќе јаде во собранието” Погледнете ја нивната креативност која навистина ќе ве насмее во овие моменти. Кога повеќето

Полицијата ќе почне „дебело“ да казнува за ова

Од 15 ноември важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, во спротивно глоба од 45 евра и можност за исклучување од сообраќај. Со непочитување на правилата за користење и носење зимска опрема возачите се изложуваат себе и другите учесници во сообраќајот на опасност

Се разведе од тетовецот Џемаили, а денес е пожешка од било кога (ФОТО)

Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на репрезентативецот на Швајцарија со потекло од Тетово, Блерим Џемаили, уште еднаш во јавноста покажа зошто ја остави сопругот кон крајот на 2017 година. Иако му роди дете, сепак играчот за врска на Болоња реши да го прекине бракот поради фактот

Во песната „Secret place“ се опишува „тајното место“ кое Тоше Проески го имал и каде го наоѓал мирот

Во ВИП Арена „Борис Трајковски“ утре ќе биде одржан хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, каде ќе биде промовиран неговиот нов албум „Тајно место“(Secret Place). На концертот ќе настапуваат многу македонски и балкански ѕвезди меѓу кои и Каролина Гочева, Тијана Дапчевиќ, Тамара Тодевска, Даниел