Browse By

Advertising

Daily Archives: November 3, 2018

Сузана Гавазова пушти видео од кое „боли глава“

Илјадници „влажни погледи“ на сите оние кои го погледнале најновиот видеоспот на Сузана Гавазова снимен заедно со групата „Балкан бенд“ под наслов „Камикази“, во чии сцени македонската фолк сирена покрај вокалните, во изобилство ги покажува и своите раскошни и бујни, телесни квалитети! Дефинитивно, новото видео

Магичните броеви на Нострдамус: Замисли прашање, одговорот ќе те одбере тебе!

Мишел де Нотр Дам, познат како Нострадамус, бил астролог, лекар и алхемичар, но станал познат во целиотсвет благодарение на неговото претскажување. Неговите предвидувања се оствариле, а се остваруваат и ден-денес, со неверојатна прецизност. Нострадамус ги пишувал претскажувањата во метафора, но велат дека претскажување на судбина

ФОТО: Девојче купила камп приколка за смешна цена, а потоа ја претворила во нешто за што сега нејзините другарки и љубоморат

Поголемиот број тинејџери летниот одмор го поминуваат во камп, на езеро, на море. Меѓутоа, една 14-годишна девојка го искористила својот летен распуст да направи нешто што дефинитивно не се гледа секој ден. Откако на еден оглас видела дека се продава стара камп приколка, 14-годишната Ели

И по 11 години, ѕвезденото небо светна за Тоше, емоции и солзи на концертот во Скопје (видео)

„Твоите бакнежи на моите бели кошули“, „Тајно моја“, „Чија си“, „Игри без граници“, „Цреша“….. И по 11 години од заминувањето на својот идол, публиката, од повеќе генерации, од збор до збор ги пееше стиховите, кои се врежани во нивните срца. На песната „Полско цвеќе“ публиката

Статус со порака која треба да ја прочитате – „Тато те сакам!“

Додека еден маж ја полирал својата нова кола, неговиот четири годишен син со камче чкртал гребејќи од другата страна по колата. Во својот гнев мажот ја земал раката на детото и ја удирал толку многу пати…дури не забележал дека ја удира со алатот што го

Војводи продолжуваат со славје: Со гордо навивање низ улиците на Тетово! (ВИДЕО)

Навивачката група “Војводи” oд Тетово синоќа го прослави своето 30 годишно постоење, па по повод овој голем јубилеј направија спектакл за паметење. Тетовските улици буквално “гореа”, a “Војводи” добија поддршка од голем број тетовчани. Но истата атмофвера продолжува и ова сабајле во раните часови по

Нови униформи за полицијата во Скопје

Во рамки на нашите континуирани активности, а согласно примарната задача за подобрување на условите за работа на полициските службеници, поделивме нови униформи за потребите на нашите најмлади колеги- новопримените полициски службеници од последните конкурсни циклуси, рече министерот Оливер Спасовски на денешното претставување на новонабавените униформи

Искеширала брдо пари; Рада купила стан во најлуксузниот дел на Градот! А кога ќе чуете која која ќе и биде сосетка…

Иако важи за една од најбараните пеачки која секој викенд настапува, Рада со години секој динар кој го заработувала го вложувала во куќа во Четереж, каде што изгрдила вистинска вила. Бидејќи кириите се многу скапи, Рада конечно одлучила за себе да си обезбеди кров над

Министерот Асаф Адеми нема потрошено ниту денар службени пари – сам си плаќа бензин за на работа

Министерот за култура Асаф Адеми за време на својот мандат, од 01.06.2018 год., до 01.11.2018 година, има остварено само две патувања во странство, во Тирана и во Франкфурт и притоа има користено само еден авионски билет во вредност од 7. 286 денари. Во текот на

Неверојатно како се асфалтираат патиштата во Австралија (ВИДЕО)

Неверојатно видео, погледнетете како се градат патиштата во Австралија, просто зачудувачки. Ако знаеме кај нас дека еден автопат кога ќе почне да се гради генерации ќе гледаат додека тој се завржи. Погледнете ја оваа невидена технологија за изградба на патишта, 100тици километри може да се