Browse By

Advertising

Daily Archives: November 5, 2018

Жените губеа глава за Сулејман Величенствениот: Еве како изгледа 7 години по серијата (видео/фото)

Најмногу запамтен по улогата на султан Сулејман од истоимената серија. Популарниот филмски глумец Халит Ергенц се прослави низ цел Балкан во улогата на Онур Аксал во серијата “Илјада и една ноќ” и во улогата на “Сулејман Величествен” од истоимената серија. Бидејќи Халит се здоби со

Ова е најуспешната земја во светот: САД, Германија, Јапонија се зад неа

Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа, Австралија економски е најуспешна земја на светот. Угледниот неделник објави графикони кои го покажуваат континуираниот раст од 1991 година, кога

Еве кога ќе падне снег според Метеролозите

Сончево, суво и топло време прогнозираат светски метролошки сервиси за Скопје до крајот на оваа година. Првиот снег ќе падне на почетокот на 2019 година. Во ноември месец метеролозите прогнозираат сончеви денови со пониски температури. Првите две седмици температурите ќе бидат во позитивата, а кон

Се сеќавате на цигарите МТ? Еве колу вредат денеска

На една страна за огласи на социјална мрежа Фејсбук се продава кутија цигари „МТ Филтер” само за колекционери и тоа со почетна цена од 100 евра. И како што тоа обично се случува, цената предизвика дискусија меѓу корисниците на оваа социјална мрежа. Според едни цената

Десет знаци дека партнерот ве изневерува

Скоро секогаш можеме да почувствуваме кога нешто не е во ред со нашата врска, бидејќи одеднап сѐ се менува. Сепак, не можеме да бидеме сигурно што точно не е во ред, но веќе почнуваат да се јавуваат сомнежи. Тогаш треба да обрнете внимание на овие

Трагичен крај на потрагата, пронајдено девојчето кое падна во вардар

Девојче во Гостивар, бегајќи од кучиња скитници, паднало во Вардар. Од полицијата потврдиле дека девојчето бегајќи од скитници во близина на болницата, паднала во реката, околу 19.15 вечерва. Во потрагата се вклучени полицијата, екипи на дирекцијата за заштита и спасување, противпожарната служба .. Според информации

Наставникот им пушти погрешно видео на учениците (Видео +18)

Упс некоја ја утна презентацијата ама за некои го погоди вистинското видео. Ова се случува кога не внимавате што симнувате од интернетот посебно видеа како овие кои соддржат порнографија.Но за некој овој наставник е цар, после овој потег истиот е избркан од работа поради оваа

Девојче падна во Вардар бегајќи од кучиња скитници (Фото)

Девојче во Гостивар, бегајќи од кучиња скитници, паднало во Вардар. Од полицијата потврдиле дека девојчето бегајќи од скитници во близина на болницата, паднала во реката, околу 19.15 вечерва. Во потрагата се вклучени полицијата, екипи на дирекцијата за заштита и спасување, противпожарната служба ..… Освен полицијата

No Thumbnail

Македонските „Ренџери“ и „Волци“ едни од најдобрите елитни единици во светот

Репортажа на телевизијата 1 тв која треба да ја погледнет : На 3000 километри од дома, на исклучително тежок терен, во неповолни временски услови, 10 припадници на Ренџерскиот Баталјон при полкот за Специјални операции, чекореа кон својата цел. Да ја оправдаат сериозната улога која им