Browse By

Advertising

Daily Archives: November 6, 2018

Оваа билка засекогаш ќе ја уништи вашата желба за цигари и благо

Сите знаат дека пушењето е лошо по здравјето и дека е многу тешко да го оставите. Никотинот е многу опасен и заразен. Ако сакате да го оставите пушењето, овој природен лек е најдобар за вас. Неодамнешните истражувања спроведени во Германија, покажале дека оваа билка помага

Смешен мајсор, пиво и многу смеa (ВИДЕО)

Ова клипче ќе ве насмее до солзи, погледнете ја оваа компилација од урнебесни клипови која сигурно ќе ви го направи денот прекрасен. Погледнете го најпрво мајсторот кој со смецијална машина го нагмечува материјалот, но еден негов голега му додава пивце да се олади. Желбата да

Му свирна на уво, а потоа летна во река (ВИДЕО)

Од рубриката смешни видеа денес издвојуваме навистина посебно видео. Еден млад тип се обидува да излезе интересен со тоа што со гласна свирка ќе ги извади од памет луѓето кои се рекреираат во паркот. Но изгледа не му бил денот денес, па така наиде на

Саркастичен хороскоп: озборувачи, посесивни, нарциси…

Луѓето, читајќи го хороскопот, гледаат само убавини за нивниот знак. Меѓутоа, на Интернет циркулира хумористичен и саркастичен приказ на карактеристиките на секој знак. Иако ова е забавно, размислете колку во овие прикази всушност ја има вистината! Бидејќи тие не се сосема случајни. Овни –Припадниците на

Лозано руши рекорди со неговиот нов хит „Надеж“

Едно од највредните и најпопуларни музички имиња во земјава Влатко Лозаноски – Лозано подготви уште еден хит за својата публика, која од ден во ден ја има се повеќе и тоа надвор од границите на нашата земја. По одличната „Јако, јако”, Лозано овој пат има

Само 3% од луѓето ја имаат оваа буква на дланката

Буквата Х на својата дланка ја имаат само 3% од луѓето. Ако сте меѓу нив, тоа значи дека во животот ве очекува пресврт каков што не сте можеле ни да сонувате! Дали знаевте дека само 3% од луѓето ја имаат оваа буква на дланката? Дознајте

Лоша вест за Македонците кои платиле за бугарски пасош

По аферата со издавањето на бугарски пасоши за која имаше апсење на инволвираните од Бугарија, па и од Србија, македонските посредници за бугарски пасоши, не се плашат дека ќе завршат во затвор или дека нивните клиенти ќе останат и без парите кои ги дале и

Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник Црвена Звезда. Херој на мечот беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.

Пример за почит: „Revija“ вработува луѓе кои имаат даунов синдром

Ретко се случуваат вакви работи кога се работи за бизнис во Македонија но ова е само еден почеток на овие огласи, сепак треба да им дадеме почит и на овие луѓе без разлика на разликите : Ги охрабруваме лицата со Даунов синдром и попреченост и

Легендарно видео : „Другови долази време ќорке“

Исечок од српскиот филм „Тесна кожа“ кој е легендарен посебно по оваа сцена која има 400 000 вјус на јутјуб и е едно од најлегандарните видеа во кратки црти кажува за фирмата дека сите ќе одат во затвор некогаш реалноста е таква погледнете : Другови,