Browse By

Advertising

Daily Archives: November 7, 2018

Пушачите поима немаат дека ова го има во цигарите

Се и сешто се додава во цигарите за тие да имаа вкус каков што пушачите сакаат, меѓутоа оние кои сакаат да консумираат тутун не знаат дека во цигарите го ставаат и ова… Малкумина од пушачите знаат дека во цигарите се додава шеќер, покажало новото американско

Тепачка на изборот на Мис Бум бум (ВИДЕО)

Учесничка на изборот за најдобар задник на Бразил популарниот Мис Бум бум , незадоволна од одлуката на жирито , тргнала сама по лентата за Мис. Златната лента за најдобар задник или Мис Бум бум и припаднала на Елен Сантана, што не и се допаднало воопшто

Карлеуша до фановите и хејтерите

Поп дивата Јелана Карлеуша споделила тажна вест со фановите и следберниците на социјалната мрежа Твитер. Имено ЈК решила да престане да твита. Јелена е позната како некој кој јавно ги изнесува своите ставови и коментира настани без влакна на јазик, но сега решила повеќе да

Видео за спортска, коцка и останато

Видео посветено само за искусни кладионичари, тие што се разбираат од спортска, коцка и останато знаат овој човек за што зборува. Од неговото лично искуство ќе сватите колку пати уплатил, но и колку пати успеал да добие. Но сепак на човекот му е убаво и

Екслузивно интервју на Фчерашни со командант Зорани

Среќни вести за поранешните борци на ОНА! Разговаравме со Командант Зорани. Доколку денес не ви е денот ова видео навистина ќе ве насмее. Кој ако не Фчерашни Новости преку сарказам на актуелните политички состојби во Македонија знае да направи добар прилог кој знае да ве

Јована на само 13 години звучи како вистинска ѕвезда, девојчето која ќе ја освои македонската сцена (Видео)

Јована Здравевска, која има само 13 години и учи во ОУ “Даме Груев”-Битола, веќе подолго време со својот златен глас ги освојува срцата на македонската јавност. Нејзина прва љубов е виолината, но како инструмент со кој често ги изведува своите песни, маестрално свири и на

Дедото го освои интернетот: „Не пијам вода, јас ракија пијам“(Видео)

Какво легендарно видео, оддамна фали некој ваков гаф кој ќе не насмее до солзи дефинитивно дедето заслужува оскар за најдобар одговор пред камера.На прашањето дали пиете вода ? Дедето одговара со „ја ракија пијам не пијам вода“, и второто прашање каква е водата им одговара

Фчерашни Новсти : Апсење поради говор на омраза (Видео)

Фчерашни новости со ново видео кое дефинитивно ќе ве насмее до солзи овој пат името на ова видео се нарекува Апсење поради говор на омраза. Насловот кажува премногу но треба да го изгледате целосно за да видите што се крие зад ова легендарно видео. Фчерашни

Миа отворено за корекциите на нејзиното тело (ВИДЕО)

Миа отворено за корекциите на нејзиното тело во емисијата кај Жаре еден на еден.Интересно кога ќе слушнете некој искрено што збори за нивните корекции и што ги натерало звучи интересно.Се почесто ја слушаме,посебно оваа тема за корекции на телото дури како да станува тренд но

Што е разликата помеѓу кучешкиот и човечкиот мозок? -„Попаметен е“(Видео)

Едно видео една цела наука тоа што некој луѓе прават одлуки кои кучињата не би ги направиле не е во ред,еве ова видео ќе ви објасни до која линија е културата и свеста во Скопје.Луѓето не го почитуваа знакот за црвено за пешаци и ја