Browse By

Advertising

Daily Archives: November 8, 2018

Коментар што го освои интернетот : „Кај може да го вратиме детето?“ (Фото)

Каква легенда .. Денеска владата ја укина односно мерката 3то дете ја направи да биде еднократна помош не многу важна информација но коментарот на дечкото дефинитивно го освои интернетот. „А детето кај може да се врати“ и онака нема да зима пари за него едноставно

Во Скопје отворен барот „Umbrella“ во кој работат лица со попреченост

Од синоќа почна со работа новиот бар „Umbrella“ во Градскиот трговски центар во Скопје каде вработените се лица со одредена попреченост. Ова е еден од ретките случаи каде идејата е поттикната од сопственик на локал. Во оваа иницијатива е вклучен и Филозофскиот факултет. Еден од

Францис Маркез ја смими боженствената убавина на Преспа (Видео)

Преспа е сместена на тромеѓето помеѓу Македонија, Албанија и Грција. Оваа област се смета за еколошки ентитет од глобално значење бидејќи тука можат да се сретнат разновидни биотопи – езера, планини и шуми кои имаат единствени, уникатни карактеристики. Езерата Мала Преспа и Голема Преспа се

Урнебесно видео: Девојки и паркирање

Интересна компилација кога девојките паркираат се нарекува и прилично објаснува како тоа девојките се малце повеќе од интересни кога се позади воланот на колата. Решинијата на некои ситуации ќе ве насмеат многу, без предрасуда кон некого секако дека и мажите не се нешто подобри во

Тато, финансии немаше да ни дадеш, но љубов ни даде и тоа е повеќе од доволно

Татичко, „Здраво, одамна немаме зборувано. Сакав само да ти кажам дека ми недостасуваш бескрајно. Ми недостасуваат твоите свиени веѓи и тој лажен лут   поглед зад кој се криеше најчувствителниот и најпозитивниот човек што го  познавам. Човек кој всушност беше прегазен од сите проблеми. Проблеми кои   успеаа

Натепана медицинска сестра во Скопје

Полицајци ќе дежураат пред КАРИЛ и пред Ургентен центар, по нападот што се случи на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, чии вработени деноноќно се борат за животите на најтешките пациенти, пренесува Плусинфо. – Најостро го осудуваме инцидентот врз вработената на КАРИЛ, како и

Позитивна мисла | Филозофија на животот

Не заборавајте го вашето минато. Нека ви служи како поука. Не ги отпишувајте луѓето, отпишете го она нечовечното во нив. Сетете се … Судбината често ја среќавате на патот кој сакате да го заобиколите. Филозофија на животот

Еве као животниот век да го продолжите за дури 13 години!

ЗАГРИЖУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ Најновата студија покажа дека ситуацијата всушност е многу полоша отколку што до сега се мислеше. Седечкиот начин на живот е поврзан со развојот на многу болести, особено со развојот на дијабетес и кардиоваскуларните болести. Најновата студија покажа дека ситуацијата е всушност многу полоша

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на

Виц на денот : Перо и Мара водат љубов

Перо и Мара водат љубов. Перо:– Маро, може ли… Мара:– Не! После еден час. Перо:– Маро, може ли аман више?! Мара:– Не! После два саата. Перо:– Марооо, те молам, ајде… Мара:– Е ај кога си запнал… Симнуј се и спиј…