Browse By

Advertising

Monthly Archives: December 2018

Реакции на твитер: Истата елка од лани годинава е поскапа за 100 илјади евра

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов со осветлувањето на новогодишната елка ги стратува новогодишните празнувања во Скопје. Осветлувањето на елката беше проследено со огномет, божиќни и новогодишни песни. Годинешното украсување на Скопје и плоштадот „Македонија“ предизвика бура реакции на социјалните мрежи. Вчера популарната новинарка Јоци објави сликичка

Не ти требаат луѓе кои никогаш немаат време за тебе

Не ти требаат луѓе кои никогаш немаат време за тебе, зошто да трчате по луѓе за кои воопшто не сте ни на листа на приоритети? Тука лежи целата мудрост на меѓучовечките односи. Научете дека постојат големи разлики меѓу луѓето пред да пројдете низ многу разочарувања.

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев најде решение против загадувањето (ВИДЕО)

Аеросолизација за намалување на загаденоста во воздухот, вечерва прв пат се примени во Кавадарци. Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев за апаратот кој произведува вештачки дожд објави видео на својот Фејсбук профил. Јанчев со екипи од градот, со помош на апаратот за аеросолизација го чистеше воздухот во

Лав нападнат од 20 хиени – видео кое го гледа цел свет..

Едно од најпопуларните видеа во светов, скоро сите познати портали и новински агенции во светот го споделија ова виде. Лав се бори со повеќе од 20 тина хиени. Сите знаеме дека лавот е кралот на животните затоа што се опишува со неговата моќ, грандиозност, брзина..

Метео: Дожд и снежна покривка од 30 сантиметри

Од утре, па во текот на следните денови територијата на Македонија ќе се наоѓа под влијание на серија на влажни воздушни бранови предизвикани од зимскиот циклон „Невен”, соопшт Славчо Поповски. Во текот на утрешната вечер како и во текот на ноќта кон недела ќе има

Лила во НУД викенд издание (ВИДЕО)

Спасе Рола Јовановски, на Инстаграм објави кусо видео од празничната фотосесија на Лила за една македонска модна марка. Нашиот нацинален бренд Лила Филиповска овој пат е секси во НУД долна облека, за разлика од минатиот пат кога беше во црно неглиже. Oчигледно Лила решила во

Еве како овој Македонец со чаша вода ќарил мерцедес!

Се се случува со причина во животот, за добро или лошо. Кога ни е најтешко сетете се дека на некого би му било престиж да биде како нас. Никогаш не треба да се разочаруваме, напротив во се треба да гледаме со нитка на оптимизам и

Оваа жена Кралица, ги надживеа сите највлијателни политичари од САД

Кралицата на Велика Британија, Нејзиното Кралски Величество Елизабета 2важи за еден од најдолговечните владетели кои воопшто владееле со престолот на една земја или империја. Таа на престолот седнала на својата 25-годишна возраст и владее до ден денешен. Таа воедно претставува и силна политичка и општествена

Апсење во Тетово – Ова се деталите

Полицијата апсеше во Тетово, паднаа две момчиња поради поседување на марихуана. Како што стои во билтенот на МВР, вчера околу 18,00 часот, на улица „121″ во Тетово лишени од слобода се Д.З.(20) и Е.Р.(18), двајцата од село Палатица. Кај нив е пронајдена марихуана и нож.

Ова е приказната за Свети Ѓорѓија

Православните верници во недела на 9 декември го празнуваат посен свети Ѓорѓија. Овој ден, освен како семејна слава, се празнува и како именден и како слава на цели села и градови. Свети Великомаченик Георгиј Победоносец ( во народот познат како Свети Ѓорѓија) живеел и пострадал