Browse By

Advertising

Daily Archives: December 1, 2018

Новиот Ровер на НАСА за на Марс е тотално луд…(Видео)

Досега, НАСА лансираше вкупно четири ровери за на Марс, а додека се уште се води жежок разговор околу испраќањето на луѓе на црвената планета, нема конкретни планови за што всушност се прави патувањето. Меѓутоа, кога ќе се случи тоа, на храбрите луѓе кои ќе се

Од лек до длабинско чистење на мебелот- Моќен прашок кој сигурно го имате дома, а ќе ви помогне за многу нешта

Сода бикрабоната е моќен прашок кој може да ви помогне за многу нешта, од лекување – до длабинско чистење на мебелот. Многумина ја користат како одличен начин за брзо избелување на забите, но сте помислиле ли што ќе се случи доколку ја пиете секојдневно растворена

Ставила јаболко во жешка вода со сода бикарбон: Она што се појавило на неа и го спасило животот (видео)

Јаболката се едни од најпопуларните овошја во светот кои можете да ги купете во тек на целата година. Многу се здрави, но со нив сепак нешто не е во ред иако тоа ви делува невозможно, но мора да внимавате. Тешко се забележува со голо око,

Зар таа! Драгана се загрижила кога разбрала која е девојката на нејзиниот син! Еве која е во прашање (видео)

Фолк дивата Драгана Мирковиќ има две деца, син Марко и ќерка Мануела. Таа има отворен однос со нив, со што синот неодамна и признал која е негова девојка. – Девојка на мојот син е ќерка на мои домашни пријатели. Кога го слушнав тоа му реков:

Kомедија во Собрание Џафери ги смируваше министрите (ВИДЕО)

Денешната седница во Собранието беше резервирана за пратенички прашања. Пратениците од опозицијата го нападнаа премиерот Заев за слабата реализација на капиталните проекти и неисполнетите предизборни ветувања. Пратениците особено го истакнаа проблемот со загадувањето и ветувањето на власта дека Македонија ќе дише чист воздух, потоа ветените

Центарот на Мадрид без автомобили кои го загадуваат воздухот

Шпанскиот главен град започна програма за спречување на загадувањето, со што значително го ограничува користењето на приватните возила во центарот на градот, вклучувајќи ја и целосната забрана за автомобили што најмногу го загадуваат воздухот. Планот за кој се дискутираше во голема мера предвидува област со

Информирај се, едуцирај се! Денес се одбележува светскиот ден на сида-та!

ХИВ е вирус кој го напаѓа имунолошкиот систем на човекот, со што природната одбрана на телото е загрозена. Вирусот уништува одреден вид на бели крвни клетки на имуниот систем наречени Т-клетки или уште познати како CD4 клетки. За разлика од другите вируси, човечкото тело неможе

За 855.000 илјади долари, продадени три камчиња од месечината

Њујорк-Три примероци камчиња од Месечината донесени како примерок на Земјата по Советската лунарна мисија во 1970 година беа продадени во Њујорк за 855.000 долари. По враќањето на сондата “Месечината 16”, овие камења прво беа понудени на сопругата на таткото на советската вселенска програма Сергеј Королев,