Browse By

Advertising

Daily Archives: December 3, 2018

Скопје на браникот на загадувањето ! Не се предава !

На најзагадени градови во светот според индексот на квалитетот на воздухот (AQI), Скопје вечерва повторно е во Топ 10, поточно на шестото место, за кое е во тесна борба со Колкота (Индија), Џака(Бангладеш) и Кабул(Авганистан) .

Дефинитивно ова е песна со која може на караоке забавите да го освоите првото место(Видео)

На забавите на кои се пее караоке, може лесно да поминете и да остнете забележани ако ви се падне песна која е лесно певлива, за оние кои имаат слаб вокален капацитет. Еден дечко на караоке забава ја одбрал вистинската песна Tequila – The Champs. Во

Фчерашни: Нешто смрди во Собрание (синхронизирано)

Дебата во собрание по повод загадувањето на воздухот. Се разбира кој друг ако не Фчерашни, направија ненормално добра сатира од дебатата за загадувањето на воздухот која се одржа во Собрание. Слободно може да кажеме дека Фчерашни Новости е најдобрата емисија во моментов во Македонија за

Неколку намирници што го исфрлаат никотинот надвор од телото

1 – Спанаќ Фолната киселина е многу важна за нормалното функционирање и развој на телото, но исто така му помага на телото да се ослободи од никотинот. Големи количини фолна киселина се наоѓаат во спанаќот. 2 – Брокула, карфиол, зелка Покрај тоа што имаат полифеноли

Зошто девојките одат заедно во тоалет (ВИДЕО)

Групно одење во тоалет можат да имаат интересни резултати, поготово во ера на мобилни телефони. Мажите постојано се прашуваат зошто жените одат во тоалет во пар или групно, а компликациите кои ви ги пренесуваме даваат одговор на тоа прашање. Некои девојки уживаат да изведуваат разни

Телото праќа сигнали, ова се симптомите за инфаркт

Човечкото тело е во состојба да испрати предупредување за срцев удар неколку денови, дури и неколку недели порано, пред да се случи. Сепак, вие треба да ги знаете симптомите. Според откритието на професори од Универзитетот “Дјук”, повеќе од 60 отсто од луѓето кои доживеале срцев

Сергеј Варошлија на тапет, се најде и за него маж! (Видео)

На телевизијата 1Тв оди емисија ,,Мода‘‘ која ја води познатиот стилист Средгеј Варошлија, а во неа се коментира стилит на познати но и случајно избрани луѓе од социјалните мрежи. Коментарите на познатиот стилист некогаш ги оставаат луѓето со позинати усти и неретко можат потоа да

Најгрдите автомобили на сите времиња(фото галерија)

Убавината лежи во очите на гледачот. Но, постојат некои работи кои се објективно грди, што дури и 50 шишиња пиво не можат да го разубават. Овој мал концепт важи и во светот на автомобилите. Со текот на годините, патиштата забележаа некои автомобили што само дизајнерите

ФОТО: „Девојчето со кибритчињата” и украсеното Скопје кое чини 260 илјади евра

Покрај, “Девојчето со кибритчињата”, украсеното Скопје на Шилегов кое чини 260 илјади евра ме вади од кожа. Исто како нефункционалните институции, власта, општеството.Никогаш не ми било јасно, како може да се мижи и молчи пред вакви појави. Никогаш нема да ми биде јасно зошто се

Соблекувалната на ракометарките ечеше : ЗЕМЈО МАКЕДОНСКА…(ВИДЕО)

Македонската женска репрезентација без поголеми проблеми славеше убедливи победи над Азербејџан, Исланд и Турција во квалификациската група за пласман во баражот за СП. Избраничките на Симе Симовски на сите три меча беа на посакуваното ниво и не им дозволија на противниците да помислат на нешто