Browse By

Advertising

Daily Archives: December 4, 2018

Светско, а наше: Мартија објави нова песна со светски звук (Видео)

Младата и талентирана Мартија Станојковиќ не престанува да изненадува. Овој пат таа објави ново аудио, кое ги воодушеви сите. Песната се вика „That’s The Way We Like It“, а коментарите за песната се и повеќе од позитивни. Само одличен маркетинг ти треба ништо друго, за

На семејството Велковски од Куманово му е потребна нашата помош, Да помогнеме сите заедно!

СПОДЕЛЕТЕ: На семејството Велковски од Куманово му е потребна нашата помош Да помогнеме сите заедно! Стои во објавата на Фејсбук пејџот на Кумановски муабети кои искочија во пресрет да го споделат ова видео со нас, па така и ние сме должни да ја кренеме свеста

Да не се распаднеше СФРЈ денеска ќе земавме поголема просечна плата од Германија

На некогашниот Ден на Републиката, 29 Ноември, кога пред 75 години на Второто заседание на АВНОЈ е создадена нова Југославија, списанието „Космо” од Австрија објави напис за тоа што би било кога денес би се обновила државата што се распадна во 1991 година. Месечникот со

ЧУДОТО НА СВЕТИ НИКОЛА, КОЕ СЕ СЛУЧИЛО 1956 ГОДИНА

ЧУДОТО НА СВЕТИ НИКОЛА, КОЕ СЕ СЛУЧИЛО 1956 ГОДИНА (По овој настан е снимен филм) 1956 Година во времето на Советскиот диктатор Хрушчов, во градот Самара се случило чудо познато како “Зоиното стоење”, што го потресе целиот православен свет. Во време кога, диктаторскиот режим сакал

Појак виц немате слушнато: Тони Михајловски раскажува виц – Хорхе оди во посета на Русија (Видео)

Нашиот претседател отишол во посета на Русија. Го пречекува Медведев со убава лимузина и нашиот претседател го прашува: Бате Медведев твоја ли е таа лимузина? Леле, колку убава лимузинааа. Сакаш ваква лимузина. Па вика, сакам. Пиши една ваква за Хорхе. Пишуваат лимузина. Потоа го прошетал

ВИДЕО: Слоница копала 11 часа без прекин – она што го извадила ќе ве остави без збор

Слоницата која копала дупка дури 11 часа ги заинтригирала лушето кои се нашле во нејзина близина, но кога виделе зошто не сакала да се откаже, сите се воодушевиле. Многумина се насобрале околу неа за да дознаат што прави, но поголем број од нив се откажале

Човекот со Фиќото што удрил скап џип (виц)

На една раскрсница Фиќо удира во џип. Од џипот излегуваат неколку набилдани мафијаши и се приближуваат кон Фиќото: Абе, мајмун, виде ли што направи! Сега треба да ја продадеш колата и станот, за да се раздолжиме за џипот. Мажот од Фиќото прашува: Дечки, а вие

Кога ќе го пуштиш пајакот на најјако! Поради дупка во буџетот, се дига и што треба и не треба!(Видео)

Проблемите со пајак службата настануваат при погрешно паркирање, но во минатото бевме сведоци, кога органите на власта поради мир во куќа замижуваа на одредени лица на овој проблем. Ете на видеото може да забележиме дека пајакот зема едео возило Трактор, со кое возачот дошол во

Никогаш не е касно за љубов и танц, тоа го потврдуваат овие баба и дедо(Видео)

Знаеме дека со годините се намалува способноста на моториката кај луѓето, со тоа се забавуваат и движењата . Немањето на физичка активност доаѓа со годините. Но кога се има желба, љубов, здравје и секако партнер кој ќе не придружува и подржува тогаш е многу лесно.

Фото галерија за : Range Rover Evoque

На крајот на ноември, Land Rover ја претстави втората генерација на својот најмал луксузен SUV, а сега имаме можност детално да го разгледаме овој модел од сите агли. Новиот Evoque ги има исти димензии како и претходниот модел, но благодарение на новата механичка платформа на