Browse By

Advertising

Daily Archives: December 5, 2018

Го оставила синот со помалата сестра: Кога мајката влегла во собата имала што да види

Дека љубовта меѓу братот и сестрата е неопислива, покажува и ова видео. Имено, едно малечко дете одлучило да се погрижи за својата сестричка, стара неколку месеци, за да може мајката малку да се одмори. Меѓутоа кога мајката влегла во собата имала што да види. Прекрасна

Првата брачна ноќ младоженецот не знаел што да прави: Го смирувала, го водела, му покажала, а потоа…

Жена о д Саудиска Арабија, забележала дека нејзиниот маж од Кувајт е збунет и не знае што треба да работи кога отишле во кревет. Младоженецот се развел од жената само два дена после нивното венчавање, откако таа, по негови зборови, се однесувала непристојно. Имено младата

Хомер зборувал јазик сличен на денешниот Македонски?

Пребарувајќи по интернет наидовме на една многу интересна табела која навистина отвора многу сомнежи дали антиочкиот Грчи поет Хомер зборувал на јазик сличен на денешниот Македонски. Оваа табела открива многу сличности со зборовите на хомер кои се запишани со тоа денес како зборуваат Македонците. Во

„Тешко е да се живее со 12.000 денари месечно, а уште потешко без нив“

Kолку платата од 200 евра може да ги задоволи основните потреби за достоинствен живот? Да имаш да преживееш од месец до месец ( не дај боже ако задоцни платата некој ден), да ги платиш сметките, да купиш за јадење, да ги школуваш децата, да купиш

Политичари, полиција, опозиција и нашите легенди од К-15 – Видео кое ќе ве врати во златното време на К-15

Најдобрите комичари кој воопшто Македонија ги имала, легендарните к-15 секогаш знаеја добро да не насмеат со нивните скечеви. Некогаш имавме саркатичен скеч кој ја отсликуваше реалната состојба во Македонија или пак некој кој нажалост ја предвиди иднината на нашата држава. Погледнете го овој скеч кој

Попова Шапка повторно снежна убавица

Фан страничката на Facebook We Have Snow – Попова Шапка објави најнови фотографии од денес како изгледа Попова Шапка. Навистина изгледа прекрасно. Доколку сакате да излезете малку од дома и да побегнете од енормната загаденост ова е вистинското место за вас. Дишете чист воздух и

Заев и Груевски добиле шифрирана порака – виц

На Заев и на Груевски истовремено им стигнува шифрирана СМС порака S370HSSV-0773H. Ги ангажираат и сегашните и бившите разузнавачи да ја дешифрираат пораката, но никако не успеваат. Му ја даваат на Обама, овој ја ангажира својата агенција, но пак не успеваат да ја дешифрираат. Обама

Вчерашниот празник ни откри каква ќе биде 2019 година

Православните верници вчера го чествуваа воведението, односно воведувањето на света Богородица како тригодишно девојче во храмот. Според народните верувања, каков е биде денот на овој празник таква ќе биде и наредната година. Старите кажуваат: „Ако на Воведение паѓа дожд – наредната година ќе биде родна.

Најубавите фудбалски вештини и трикови за 2018(Видео)

Фудбалот е една од најнинтересните спортски дисциплини воопшто, тој е една светска атракција која го привлекува вниманието на огромна популација. Во последните 50 години тој зеде замав и на тв екраните, па се прават преноси, спортски емисии , анализи, известувања и што уште не. Со

Позитив на денот, пар од Британија го доби назад вереничкиот прстен по петиција на социјалните мрежи(видео)

Полицијата во Њујорк беше во потрага по еден турист на кој му се случи незгода при запросувањето на својата девојка на Тајмс сквер, имено по запросувањето прстенот им падна во цевките за канализација. Беше поведена петиција и со помош на социјалните мрежи парот беше најде,