Browse By

Advertising

Daily Archives: December 6, 2018

Македонски синдром: Тој што живее со родителите секогаш не чини, а прв е тука да помогне

Ќерко знаеш ти се сама да направиш, остави го брат ти гледаш неспособен е, се по него мора да се трча да му се прави, не знае една уплатница да пополни…Вака некако мајка ми `ми се објаснуваше кога ќе и речев мамо ти повеќе го

Најголемото ѕвоно на Балканот ќе одекне од центарот на Скопје

Православниот храм „Св. Константин и Елена“ се наоѓа во средиштето на најпознатата улица „Македонија“ во строгиот центар на Скопје и истиот во моментот е во завршна фаза на изградба. Црквата има злат­ни ку­по­ли, а фа­са­да­та со ор­на­мен­ти е ре­чи­си за­вр­ше­на. Овој храм е со бруто-површина

Пицерија нуди награда од 500 евра за секој кој сам ќе успее да ја изеде нивната фамилијарна пица

Пица ресторан во Даблин нуди 500 евра за секој кој може да го заврши нивниот пица предизвик, но, досега, никој не успеал да го стори тоа. Pinheads Pizza храбро ја нудат наградата доколку можете да ја изедете пицата од 81 сантиметар со два милкшејка, на

Јелена Карлеуша со спектакуларна изведба на песна, гледајте до крај (видео)

Популарната српска пеачка Јелена Карлеуша или позната како ЈК, е доста застапена на Тв екраните, а и е актуелна и со нејзините песни, настапи по емисии и шоу програми во кои учествува како водител. На тие шоу емисии се бираат нови ѕвезди, а комисијата дава

Во овие земји може да најдете работа со македонски пасош

Македонците кои не поседуваат некој од европските пасоши, сега ќе можат да работат во Норвешка, Шведска и Германија За да се замине во Шведска, потребен е само пасош, а останатите услови се договараат со работодавецот. Според претставникот на Шведската амбасада во Хрватска, за во скандинавската

Празници се ближат…. Најубавите Божиќни реклами

Кој ако не Coca Cola ќе ни ги најави Божиќните и новогидишни празници. Дефинитивно ниту една компанија нема поубаво смислени реклами за Божиќните празници од Coca Cola, секоја година уживаме во нивната прекрана приказна, насмевнати луѓе и нормално прекрасниот Дедо Мраз кој секогаш е дарежлив

И Македонија би сакала да има соседи какви што има Финска

Денес Финска слави 101 година од својата независност. Во 1917 година прогласила независност од Русија. Минатата година нивните соседи и пријатели Норвежаните сакаа да им подарат планина во чест 100 години од независноста. Додека на Балканот се караме за се и сешто, Норвежаните размислуваа за

Пародија на Васко Ефтов? (ВИДЕО)

Денес ви објавуваме едно старо видео кое сигурно ќе ве насмее, имено Жаре Еден на Еден сними пародија од емисијата на Васко Ефтов “Во Центар”. Жаре креативно оваа емисија ја нарекол Во Тангентата а неговото име го сменил во Жарко Збрефтов но секако има и

Патник низ времето раскажува што ќе се случи во 2019: Покажал листа за секој месец…(видео)

Момче кое тврди дека доаѓа од 2030 година на Јутјуб објавил видео снимка на која раскажува што ќе се случи во иднината, при што објавил листа за на важни дати и настани кои ќе се случуваат. Ноа, како што му е надимето, тврди дека “застанал”

Солза и смеа на Царина

Видео скеч на Солза и Смеа кој навистина ќе ве насмее. Екипата на Солза и Смеа патува празнично за Истабул во автобусот патници, но и еден поп. Патниците сметаат дека царинарникот нема да го праша попот дали носи нешто со него па ќе поминат лесно