Browse By

Advertising

Daily Archives: December 7, 2018

Ноќното светлосно шоу во Сингапур(Видео)

Сингапур е островски град-држава во Југоисточна Азија. Главен град е Сингапур и се наоѓа на јужниот дел на Малајскиот полуостров, 137 километри (85 милји) северно од екваторот. Островска земја составена од 63 острови. Сингапур има просперитетна и транспарентна пазарна економија. Сингапур е најразвиена економска земја

На скопски аеродром запленет кокаин вреден 570.000 евра (ФОТО)

На 5.12.2018 година околу 20:30 часот со летот од Цирих, на влез во Република Македонија селектиран е детално прегледан патник државјанин на Република Венецуела. При прегледот, во неговиот багаж пронајдено е околу 2 кг бела прашкаста материја, која при проверка со тестер за дрога дала

Трејлерот на „Avengers: End game“ руши рекорди

Сеуште не се поминати ниту 24 часа од кога Marvel го објави новиот трејлер на еден од најгледаните филмови со познатите осветници. Трејлерот на филмот „Avengers: End game“ веќе има повеќе од 8,530,656 прегледи само на youtube каналот на Марвел. Дали „Avengers: End game“ ќе

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: Еве како за 5 минути да ги исушите мокрите чевли

За време на ескенските и зимските месеци сите сакаме обувки кои ќе не заштитат од вода но понекогаш и најновите водоотпорни чевли не можат да не заштитат од големите снегови. Сигурни сме дека секој од нас повеќе пати имал проблем со мокри чизми, кондури и

Еве како ги третираат странските работници Германија

Работодавците во Германија редовно ги искористуваат странците, кои помалку плаќаат, вработуваат без договор и ги присилуваат да работат прекувремено, а за прекувремената работа не им плаќаат, предупреди во средата германскиот Институт за човекови права. Тие странци се жртви на „немилосрно искористување” на работа, наведува независениот

Нема да е добро: Ова е прогноза за 2019 година – погледнете какви временски услови не очекуваат!

Можеби ви се чини дека глобалното затоплување е нешто што се случува само во филмовите но ние вече чуствуваме сериозни последици. Следната година повторно ќе биде бутнат рекордот бидејќи 2019 ќе биде забележана како петта година по ред во која се менува климата. Од последните

Изненадување од другарите за младоженецот на свадбата чекаше невестат,а доби(видео)

На свадбите можат да се забележат голем број на несекојдневни настани, а тоа е резултат на атмосверата која е и потикната од зголемениот број на пијалоци пред и за време на веселбата. На социјалните мрежи можат да се забележат голем број на организирани сценографии за

Колку вистини има за владеењето на Хитлер ?

Според теоретичарите на заговор, кои спојувајќи ги декласифицираните досиеја на ФБИ, Адолф Хитлер дури и по завршувањето на Втората светска војна издавал наредби. Американската влада ја испитувала можноста за бегство на Адолф Хитлер од својот бункер во Берлинна 30 април 1945 година. Според документите, кои

Дечково го донесе цело Веро, Тинекс, Кам и 7-мица во кино(видео)

Киното е една од главните културни збиднувања во општеството. Таму се прикажуваат филмови од различен жарн но и се доловува културата во едно општество. Начинот на овлекување за време на промоциите на филмовите, гостите, нивното однесување, партнерите со кои се дојдени, се неретко главни теми

Позитив на денот, немој да осудуваш ако не ја знаеш вистината(видео)

Луѓето знаат да бидат ангели, но знаат да бидат и демони, тоа зависи од самите нив. Ова видео ни ја покажува човечноста на едно момче кое свири на гитара, да собере средства за лекување, но во исто време ги посетува болните од рак во болница,