Browse By

Advertising

Monthly Archives: January 2019

Конечно дочекавме! Којотот ја зготви Брзата Птица!(видео)

Многу генерации растеа со големиот број на епизоди на цртанот за Којотот и Брзата Птица Итрица. Во големиот број на цртани кои ги изгледавме низ годините Којотот губеше најмалку по пет пати во еден цртан филм. После не фати сите жал за него , па

Урнебесна комедија К15 – Миле се враќа од Арбајтен – Германија

К15 како и секогаш ќе не насмеат до солзи овој пат во скеч кој дефинитивно ќе ви објасни како не треба да сте 3тиот кој се меша во работите на другите двајца. К15 не се веќе на македонската сцена но нивните скечови уште долго време

Коментар на денот – 50% се неписмени во Македонија, дечково е од другите 63%

Легендарен лик кој со својот коментар ги помести границите на писменост.Он доаѓа од другите 63%, посилната страна на неписмените. Можеби е од 13% писмените но ни тоа немаше да се совпаѓа со математиката. Дечко уживај не мора да се објаснуваш знаеме, спремен си да работиш

(ФОТО НА ДЕНОТ) Во секое лошо има добро: Младите од Струмица ловат риби во автопат !

Легенди дефинитивно ќе ви го направат денот поинтересен. Овие кратери можеби се лоши но имаат една позитивна работа што може да се фотографирате како ловите риби. Фотографијата е објавена со согласност од момчињата кои ја направија оваа интересна и уникатна фотографија денеска. Во описот на

Дупер со ново интересно хитче – Ние сме 2

Дупер се дефинитивно нешто на кое треба да се фокусирате таква позитивна енергија на нашата естрада немало оддамна. Од како направија „бум“ со неверојатни 1.6 милиони прегледи со песната „Не сум твој тип“ редно е нешто ново овој пат интересно хитче кое ќе ви остане

Еве некој од Источна Македонија како поминал во Србија за непрописно паркирање. Можеби ова е лекот !(Видео)

Еве некој од Источна Македонија како поминал во Србија за непрописно паркирање. Интересно видео кои демонстрира како не треба да се паркирате еве некој на Штипски таблици во Србија како настрадал погледнете : Еве некој од Источна Македонија како поминал во Србија за непрописно паркирање.

Фрлете сунѓерите од дома! има нов начин за миење на садови (видео)

После јадење најголем проблем настанува кога треба да се мијат садовите. Техниката многу помогна во овој процес со машините за миење на садови но сепак за некоја чаша или чаша не се вклучува. Луѓето се полни со иновативни идеа па така дојде ред и на

Зошто го сакаме Јапан? Еве зошто(видео)

Кога зборуваме за Јапан, одма ни доаѓа асоцијација на модерна и напредна земја. Точно така, Јапан е една модерна, напредна и просперитетна земја која секој ден не изненадува со некое технолошко чудо. Во видеово е прикажано како и подземната елезница може да биде достапна за

Многу популарните кај нас ,,железни опинци‘‘ во Шведска се носеле уште во 1560 година(видео)

Во медеумите неколку дена наназад се вртат моабети за ,,железните опинци‘‘ и благодетта која ќе дојде со нив. Па затоа и ние решивме да побараме на нет, како овие ,,железни опинци‘‘ им донеле благодет на некои земји во светот. Во потрагата наидовме на ,,железните опинци‘‘

Новак Ѓоковиќ ,,издриблан‘‘ на гостувањето во познатото шоу на Иван Ивановиќ(видео)

Познатиот тенисер број еден во светот Новак Ѓоковиќ беше гостин во шоуто на Иван Ивановиќ. Пред неколку години во оваа емисија познатиот српски водител и шоу-мен, на тенисерот број еден му приреди едно големо изненадување, тој направи анкета ,,за тоа што мислат луѓето за…‘‘ ,