Browse By

Advertising

Daily Archives: January 2, 2019

Најлудите твитови за „Новороденото Мече“ кое го посети градоначалникот Шилегов

Новороденчето и Петре Шилегов имаат нешто заедничко и двајцата не го памтат овој ден .. Се дел од твитовите на кои налетавме, твитер е полн со заебнциите дека Градоначалникот на Скопје го помешал ново роденото дете со мечето еве дел од нив : Шилегов му

„Ќе видиме за 9 месеци на кого му била среќна годината “

Иако новогодишната ноќ е луда за некого може да биде „татковска година“ еве на пример тие што се родени во септември сигурно неговите/нејзините родители се забавувале на нова година, претпоставка но сепак прашајте дали поминале лудо 🙂 Ќе видиме за 9 месеци на кого му

Денеска е „Свети Игнат“: Каков ќе Ви биде денот, таква ќе ви биде и годината

Игнатиј беше ученик на св. апостол Јован. Во времето на Трајан тој беше епископ во Антиохија, каде многу се прочу по својот свет живот, така што многумина го напуштаа збрканиот незнабожечки поглед на свет и се утврдуваа во верата во Христа. На едно свое пропатување,

Во зима е најважно да се покријат ушите да не ви студи(видео)

Како доаѓа зимата така и температурите паѓаат под нула. Поради студеното време ние треба да се облечеме добро за да не ни студи. Ова девојка на видеото пак има други правила за во зима. Таа е екстремно жешка па на неа не и треба зимска

Виц за докторот и диетата на пациентот

Еден дебел човек отишол на лекар. – Докторе, кажете ми што да направам за да ослабам? – Каде живеете? – Прашува лекарот. – Па во Кисела Вода. – А каде работите? – Во Ѓорче, но каква врска има сето ова? – Па секое утро тргнувајте

Пари летаат на сите страни, дојде братучедот од Немачка(видео)

Нашите гастрабајтери или печалбари кога доаѓаат во својот роден крај од западните земји сакаат да го покажат сиот луксуз и богатство кои ги заработиле. Некогаш тоа што тие го прават не е со најдобар шмек, но сигурно имаат голема желба да се покажат. Ова е

,,Босовите‘‘ на италјанската мафија и луксузот до упадот на полицијата во нивните домови(видео)

Богатството на италјанската мафија и нејзиниот обрт на годишно ниво се проценуваат на неклоку милијарди евра. Членовите на овие криминални здруженија сеат страв, но и уживаат во луксузот кој доаѓа со нелегалните бизниси кои тие ги прават. На видАТА можат да се забележат кои се

Таа сака да игра жешко, па си го изгоре задникот(видео)

Оваа девојка сака да привлече внимание на себе со тоа што си игра жешка игра. На ладно време таа решила да го соблече својот газ и да го стави на жичана ограда. Оргадата на која сака да го стави својот задник е под напон од

Ќе се изненадите од листата на гости за свадба на Саша Ковачевиќ

Популарниот пеач Саша Ковачевиќ до скоро не сакаше ни да ја спомне свадбата, а камоли да даде некои детали за тоа како ќе изгледа. Тој уште не го наведе датумот, но со оглед на тоа дека е во сериозна врска, веруваме дека наскоро ќе биде.

Некои работи не треба да се кажуваат секому, мудреците ги препорачуваат следниве правила

Вистината секогаш треба да се зборува, но поради другите луѓе, сепак има некои работи кои треба и да ги задржиме за себе и затоа мудреците не предупредуваат дека има некои работи што најдобро е да се задржат за себе. Првото нешто што треба да се