Browse By

Advertising

Daily Archives: January 4, 2019

Знаеш дека е дојден крајот, соберете парталите и угаснете го светлото(видео)

Сме се изнагледале и изнаслушале разно рази политичари и аналитичари. Но во овие денови по Новата година кога треба да има радост и среќа, а ни се нуди… Не е светла иднинта на земјата во која 87% од испитаниците на последните анкети, би сакале во

Хуман гест за паметење: „Ова е чичко Трајче неговата приказна не е сјајна“

Приказна која треба да се прочита дефинитивно еден од најхуманите гестови што сме ги сретнале на интернетов : Epa vaka decki … uhh Ova e cicko Trajce 48godini .. cicko Trajce slucajno go najdov na ulica stopirase na avtopat i go kaciv bidejki beshe dosta

Адриене Колешар е најубавата полицајка во Германија и таа повторно се враќа на улиците на Дрезден

Најубавата полицајка во Германија, Адриене Колешар, одново ќе патролира. По половина година неплатено отсуство, 34-годишната блондинка се враќа на работа во Дрезден, пишува „Билд“. Ја облекувам униформата и одам на работа, напиша Адриене на својот профил на Инстаграм на кој има 630.000 следбеници. Со свои

„И баба ми и дедо ми не беа вакцинирани, па живееја по 200 години“

Една недела скоро на интернет и секаде по медиумите е тема „Ванкцинација“ се работи за децата кои треба во раните школски денови да примат вакцина. Некои луѓе се против оваа вакцинација некои не ни знаат дека е тема на разговор многу прашања а малце одговори

Немој да се чудите зошто ни бега високо образованиот кадар за Германија. Бидејќи ,,Тој е сам со кацигата‘‘(видео)

Во изминатите години сме се изнагледале политичари и функционери кои многу ретко ја извршувале својата дадена задача како што треба. Малку од нив се на број, на една рака што биле на висина на својата задача, поради тоа голем број од населението, а особено младите

Ваков мајстор за глетување секогаш е добро дојден за работа низ куќа, извонредни вештини од неа(видео)

Мајсторите, посебно во градежништвото во најголем број се мажи. Кај нив можат да се најдат секаков вид од оние што се умешни во својата рабоа до оние кои знаат и да забушаваат. Но секаде има исклучок па така и кај гипсерите, глетувачите на ѕидови, се

Еве како мигрантите пробуваат да влезат во Европа (Видео)

Ова дело на овие луѓе се граничи со генијалност,а воедно е и лудило.Мигрантската криза не е нешто ново миграцијата секогаш имало,но начинот на кој оваа мигрантка криза се случува е дефинитивно се или нешто.За овие луѓе кои патуваат илјадници километри се може да биде начин

Прекрасно решение за движење на возило во зимски услови, секогаш може подобро(видео)

Во зимски услови отежнато е возењето на автомобилите и товарните возила кога на патот има снег. Поради тоа на возилата во тие временски услови се ставаат синџири, со кои се олеснува движењето на возилото. Но луѓето секогаш работаат на подобрување и усовршување на техниките па

Мажот и ги скршил двете нозе поради ,,Сек*и чорапи кои имаат изглед на змија‘‘

Една австралиска жена само сакаше да го изненади својот сопруг со нови секси чорапи, но кога тој ги виде нозете на жената се исплаши и мислеше дека му се заканува голема опасност. Една жена што купила секси чорапи за да ја разбуди имагинацијата на нејзиниот