Browse By

Advertising

Daily Archives: January 5, 2019

На овој пар Новата Година им почна спектакуларно, тие водеа љубов за време на ТВ преносот во живо(видео)

Еден пар од New York имаа добар почеток за Новата Година, судејќи по снимката која се шерува на социјалните мрежи. И оваа година се собраа голем број на луѓе на Times Square за да ја пречекаат Новата Година, а многу телевизии ја пренесуваа атмосферата во

Кога не оди коцката, среќата место по апаратот ,,удри една шлаканица на себе‘‘, може ќе тргне(видео)

Луѓето кои играат игри на среќа, некои од нив имаат чудни навики. Во прашање е празноверие, односно дали ако се направи нешто ќе тргне работата, среќата на подобро. Бидејќи се работи за среќа тука луѓето пробуваат на најразлични начини да дојдат до неа, па така

,,Министерот за одбрана‘‘, познатиот ракометар Борко Ристовски денеска прави свадба, а на неа главен беше неговиот син

Голманот Борко Ристовски кој е успешен и познат ракометар, како во државава така и во странство, а важи помеѓу играчите и публиката како ,,Министер за одбрана‘‘ денес со неговата сакана сопатничка Николина прават свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак денес ја слават љубовта заедно

За сите несовесни возачи, ова е една добра лекција како треба да се постапува со нив(видео)

Поради снежните врнежи во голема мера е отежнат сообраќајот, како по автопатиштата така и низ градските средини. Но сепак тоа не би било проблем доколку и несовесните возачи во голема мера допринесуваат за таа состојба. Во видеово што следи е прикажано едно возило кое е

Познатата фолк пеачка Сузана Гавазова по втор пат облече венчаница!

Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова во моментов е актуелна и во Србија со спотот за песната „Хало”, која е снимена на српски јазик и со која најави дека ќе го освојува српскиот пазар. Добро позната по провокативните фотографии, Гавазова овој пат ги изненади фановите на

Приказната за двата волка: Се чита 20 секунди, а поуката останува вечно!

Седел еднаш одамна еден стар Индијанец и неговиот млад внук пред нивниот вигвам. Дедото се обидувал што повеќе мудрост и знаење да му пренесе на внукот и така да го подготви за животот кој е пред него. Затоа и му ја раскажал оваа приказна. -Во

На фотографија стара 100 години виделе вознемирувачки детаљ- погледнете ја жената во вториот ред (ВИДЕО)

Оваа фотографија е стара повеќе од 100 години, но во последно време стана предмет на жестока расправа на друштвените мрежи. Внимателно погледнете го рамото на жената во вториот ред, прва од десно. Дали навистина има дух на оваа фотографија или се работи само за оптичка

Малата Јована е над хендикепот, со целосно оштетен вид пишува книги и свири клавир (Видео)

Јована Трајчевска од Ресен со целосно оштетен вид. Но, тоа не ја прави да биде поразлична од нејзините врсници. Мултиталентот кој го поседува е многу поголем од хендикепот. Новинар: Го сакаш ли пијаното? „Да, и тоа многу. Уште кога сум имала пет години или четири

МПЦ повикува : Дрвата од бадниковите огнови да се донираат

Македонската православна црква-ОА одлучи годинава на 5 јануари да не се палат бадникови огнови, а веќе собраните дрва да се донираат на социјално загрозените семејства, пишува Религија.мк . Црквата ги повикува верниците да го почитуваат овој апел и да почне процесот на конечно прекинување на

Колку триаголници гледате на фотографијата? Ако ја кажете оваа бројка вие сте натпросечно интелигентни

Секако на фотографијата ќе видите неколку триаголници. Но, ако ги пронајдете сите може да се сметате за натпросечно интелигентни. На прв поглед делува едноставно дека може да ги пронајдете сите триаголници кои се кријат на оваа фотографија. Ако успеете да ги пронајдете баш сите, ќе