Browse By

Advertising

Daily Archives: January 7, 2019

Згодни секси девојки во тоалет по забавата(видео)

Секој мора да оди во тоалет кога конзумира пијалок. Но при забавите знаеме малку повеќе да прретераме со конзумирањето на разно, разни пијалоци, па потоа одиме во тоалет. За време на забавите, најпрво се дотеруваме многу убаво, да изгледаме што подобро , а потоа оставаме

Таа изгледа прекрасно,а уште поубаво свири на клавир, погледнете(видео)

Изведувачите на класичкната музика обично изглеааат премногу сериозно. Тие секогаш се облечени во тоалети и не ја искажуваат нивната фигура. За разлика од нив оваа прекрасна девојка е облечена на еден поинаков начин, во бело боди и тесни бели фармерки кои и седат прекрасно, а

Девојката што има ја украде славата на ѕвездите на доделувањето на Златен глобус, како само и успеа?

Откриена е девојката ,,со вода‘‘ која стана ѕвезда на социјалните мрежи. На доделувањето на Златен глобус 2019 година, покрај глумците кои не насмеаја и одушевија со нивните настапи, ќе ја паметиме и по неа, девојката со вода. Таа напиша “Не е лош начин да ја

Нема да ви се верува кои холивудски ѕвезди го слават Православен Божиќ

Ким, Џенефер, Том Хенкс и уште многу други светски лица се пофалија дека го слават Православен Божиќ,а еве и зошто. Верувале или не, многу светски познати личности ги слават православните празници. Некои поради предците, некои поради емоционални партнери, а некои поради љубов кон Православието …

Празнувањето на Божиќ низ светот за 7 јануари

Најрадосниот христијански празник се одбележува по грегоријанскиот и јулијанскиот календар, односно на 25 декември и на 7 јануари. Бројот на земјите во кои Божиќ се слави во првиот месец во годината не е голем, но тие се уште ги негуваат обичаите на своите предци и