Browse By

Advertising

Daily Archives: January 8, 2019

Трогателна порака од мајка : „Синот не е повеќе со нас заради вакцината“

Приказната е напишана во 2015година и вреди да се прочита можеби ќе ви ги промени мислењата околу вакцинирањето : Јас сум Ленче Данилова, мајка на дете кое “благодарение” на вакцината ММР лани почина. Имаше само 5 години. Почитувани родители, моето синче се викаше Томче, а

18-годишниот Марко создаде дрон кој ќе ги чува дрвјата од разболување

Со дрон до поздрава животна средина. Детската желба на 18 годишниот Марко го поттикнала да создаде дрон кој ќе ги чува дрвјата од разболување, пренесува Канал 5. За неговиот изум тој доби и грант од Фондот за иновации. Марко е самоук. За технологијата најмногу учи

Ефто Пупиноски лут на охриѓани: Што луѓе бевте? Многу ми е жал што ви направив толку убава песна

Популарниот фолк пејач Ефто Пупиноски на својот фејсбук профил навреден од односот на охриѓани напиша статус која ја разбранува јавноста. Имено Пупиноски е изреволтиран што и покрај големиот хит „Лихнида кајче веслаше“ ниту еднаш не бил поканет да настапи во Охрид. -САМО КОЛКУ ДА СИ

Наместо паричка Марија Шерифовиќ во бадниковиот леб пронајде нешто што ни на сон не би го помислиле (ФОТО)

Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ во кругот на семејството го прослави Бадник, па веднаш се пофали на својот Инстаграм од семејната трпеза. Имено пејачката верува дека оваа година ќе и биде успешна како минатата, а доказ за тоа е и среќната паричка која ја пронајде

Најубавиот маж за 2018… отсекогаш бил најубав

Актерот Џејсон Мoмоа (39) е прогласен за наубав маж за 2018 година. Во моментов е актуелен со улогата во филмот „Аквамен“, во кој ја игра главната ролја покрај Никол Кидман и Амбер Херд. Дека отсекогаш бил заводник докажуваат неговите фотографии од времето кога имал 20

Утре се празнува Свети Стефан, еве чив заштитник е

На третиот ден од празникот Божик светата православна црква го празнува споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан. Тој е наречен првомаченик затоа што тој прв настрадал за Христовата вера. Веднаш по слегувањето на Светиот Дух во Ерусалим била формирана христијанска општина, биле избрани седум

Некој не може да ги погледне ни на слика,а овој млад дечко си играше со змија, па си го доби!(видео)

Многу луѓе не можат да ги гледаат или имаат одбивност од нив, но во земјите каде можат да се забележат на секое место тогаш тоа е понормално, па таму стравот од нив е помал и на луѓето им текнуваат чудни работи да прават со нив.

Целиот Балкан на една улица, како се честиташе Божиќ од нашите соседи, неверојатни приказни(видео)

И ова порано беше една прекрасна земја во која сите живееја среќно и се почитуваа меѓу себе. Но времето донесе многу неволји и неприлики кои оставија белег на сите нас. Но сепак и покрај сите несогласувања помеѓу нас луѓето владее добра волја и желба сите

Како Србин во Швајцарија слави Божик во Ферари (ВИДЕО)

Србин , кој живее во Швајцарија стана хит на социјалните мрежи , откако објави видео како сос воето Ферари оди во шума и собира купишта бадникарски гранки. Вели дека на идеја дошол кога ги видел своите соседи како собираат гранки од елка за католички Божик.

Ова е една од првите фотографии на ,,BMW‘‘ серија 7(редизајн)

Во оваа 2019 година, познатата марка на автомобили BMW ќе го претстави новиот редизајн на ,,седмицата‘‘ која ќе има променет дизајн на предниот дел со нова, масивна маска на ладилникот. Според сликите кои се појавија од една приватна презентација на редизајнираната Серија 7, можеме да