Browse By

Advertising

Daily Archives: January 9, 2019

Неодоливата бушавка која стана хит со бујната коса ја сними првата реклама

Пред неколку месеци, светот го обиколија првите слатки фотографии од бебето Чанко. Благодарение на бујната коса, слатката Јапонка стана вирален хит на 6-месечна возраст. Малата бушавка пред две недели го прослави својот прв роденден со снимањето на својата прва голема реклама. Во видеото на Pantene

НА СРЕЌАТА И НЕМА КРАЈ: За 70 денари си доби автомобил JEEP COMPASS

Од 01.11.2018 година Државна лотарија на Македонија го пласираше инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП во соработка со Аutomobile SK, а веќе денес го додели и вториот автомобил JEEP COMPASS , кој е една од 10-те главни добивки во овој инстант лоз. Првиот ЈЕЕР

Талат од љубов заигра „флос“

Пансионот Преспав се вклучуваме во уште една европска програма! Овој пат имаше визија за бизнис! “Ромска убавица” – собарката Исаура го натера Талат да танцува од љубов. Неговиот танц потег слатко ги насмеа гледачите. via GIPHY

Метеоролозите најавија студ и врнежи од снег деновиве – од петок промена на времето

Минус 21 степен се измерени изутринава во Берово, минус 20 во Битола, минус 18 во Маврово, а минус 17 во Струмица. Под нулата е насекаде во Македонија. Според прогнозата на УММР, студеното време и минусните температури ќе продолжат и во текот на денов. На планините

Промена до непрепознатливост: Сузан Боил вртоглаво се збогати, си пронајде момче, и испраќа силна порака (ВИДЕО)

Сузан Боил повторно застана на сцената на која стоеше пред девет години од каде и се промени целиот живот. Имено пејачката беше повикана како гостинка во музичкото шоу „Америка има талент“ и во своето видео се опишува нејзината слава. Таа ја испеа и истата песна

(Видео) Ниту „Маракана“, ниту „Камп Ноу“ – ова е најубавиот стадион во светот

Стадионот Хенингсвер во истоименото норвешкото село со околу 500 жители е опкружен со остри врвови и магична природа, па многумина го сметаат за најубавиот фудбалски стадион во светот. Групата на острови Лофоти дури во 2007 година беше поврзана со мостови со остатокот од копното и

Нема шанса да погодите која е таа! Пејачка, водителка, глумица…

На пет години запишала нижо музичко училиште, а со седум почнала да свири виолончело. Уште како дете учествувала во бројни музички натпреварувања на кои освојувала значајни награди, а подоцна следеле и фестивали на кои подедувала Свирела во Македонска филхармонија, како и во најпопуларниот оркестар во

Најголеми лажговци во Зодјакот: На овие знаци никако не треба да им верувате

Овие хороскопски знака едноставно ќе ве излажат, а вие нема да бидете ни свесни Лав Лавот сака да биде во центар на внимание и не му е туѓо да се служи со лаги со што рефлекторот ќе биде вперен во него. Штом ќе почуствуват дека

Јелена Карлеуша се разведува! Душко во нејзиниот телефон наишол на скандалозна преписка со овој фудбалер. Невиден скандал на естрада

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ западнале во сериозна криза. Проблемите во рајот се случил на настапот на Јелена за дочек на Новата 2019 година. Поп дивата, спрема некои сознанија, и засметало тоа што нејзиниот Душко испратил пијалок на соседната маса. Јелена го прекинала настапот и

Ова видео растури на нет, за едно евро цел свет му се смее и му го виде неговиот дебел газ

Има разни луѓе кои не сакаат да платат карта и се ,,шверцуваат‘‘ на различни начини. На многу од нив тоа има успева и тие се протнуваат незабележани и неказнети. Но во случајов на видеово каде еден буцко сакаше да се протне и неплти карта за