Browse By

Advertising

Daily Archives: January 10, 2019

Мудрости на годината (ВИДЕО)

Фчерашни новости ги собраја сите мудрости искажани од јавни личности во 2018 година. Неверојатно видео кое мора да го погледнете. Фчерашни новости во моментов се единствен сатиричен проект кој ги исмева политичарите во Македонија. Благодарение на Фчерашни новоси покрај секојдневната политика на медиумите може да

Јелена Карлеуша сама ја напуштила Србија, ќе занемета кога ќе видете што правела на аеродром (видео)

Јелена Карлеуша сама ја напуштила Србија, ќе занемета кога ќе видете што правела на аеродром (видео) Јелена Карлеуша во ек на скандалот за наводниот развод со Душко Тошиќ поради допишување со босанскиот фудбалер, заминала од Србија. Имено Карлеуша објавила на Инстаграм снимка на која се

Жешка Македонка во Австралија е позната како Мерцедес Мама (ФОТО+ВИДЕО)

Македонката Маргарита Томовска која живее во Австралија ќе одговара на суд поради пребрзо возење. Оваа како што ја нерекуваат ,,Мерцедес мама”, ќе треба да плати казна од 260.000 илјади австралиски долари. Откако ја забележала полицијата на еден од автопатите, таа се обидела да им избега,

Момче без никаков срам (ВИДЕО)

Неверојатно видео го пронајдовме на социјалните мрежи. Момче без никаов срам прдува на јавни места. Луѓето кои се во негова близина реагираат зачудено, но една скриена камера ги забележува нивните несекојдневни реакции. Се работи за одлично одработена скриена камера на која момчето симулира дека нешто

Снегот нас не изненати но Јапонија не (ВИДЕО)

Како и секоја година така и оваа, Македонија пат и останатите надлежни служби за зимско одржување се изненадени од јануарскиот снег, добро можеби го очекувале во јуни или јули. Но погледнете го следното видео и видете Јапонија како држава колку е спремна, колкави наноси на

Интересен босански виц за девојчето и Нутелата(видео)

На ова видео е прижано како еден дечко го губи својот клуч, пред влезот на една зграда. Клучот му паѓа во решетката на подот пред самиот влез. Тој бидејќи е со мал раст нема доволно сила да ја подигне решетката да си го земе клучот.

Дали би се осмелиле да пливате во овој базен(видео)

Овој запрепастувачки базен се наоѓа на врвот на една висококатница во Тексас, Хјустон. Тој се наоѓа на 42 кат од висококатницата. На видеото е прикажан еден дечко како влегува во него и се шета, водата е кристално чиста, а базенот е поделен на два дела.

Кога стилот е во прашање тој не смее да трпи, па затоа овие бербери се дојдени од ,,Пеколот‘‘ (видео)

Многу луѓе сакаат да имаат единствени фризури, така би привлекле многубројни погледи и биле во центар на вниманието. Поради тоа тие се спремни да одат на поинакви бербери кои им пружаат разно, разни третмани на шишање на нивните коси. Бербериве користат оган со кој ја

Мечката Мишка е попаметна од многу возачи кои сум ги сретнал на улица, кога ја задеваат ќе видат што им следи(видео)

При константно возење ќе налетате на голем број возачи, културни, совесни, некултурни и несовесни. На видеово ќе видите како еден човек во својот мотор вози една мечка ,,Мишка‘‘. Таа стои во посебна корпа до него и си ужива во возењето. Кога почнуваат другите возачи на

“Зимски олимписки игри” по завеаните улици во Македонија

Големите количини на наврнат снег можеви овој јануари ги изненади надлежните за чистењето на снегот по улиците, но не ги изненади граѓаните кои на интересен начин најдоа можност за движење по завеаните улици. Напомена: РИПАЈ значи СКОКАЈ на кочански дијалект! Погледнете во видеото што се